Millised on juicingu puhastamise eelised?

Juice-puhastus on lühiajaline dieet, mis piirab värskelt pressitud puu- ja köögiviljamahlade kalorilist tarbimist. Juice puhastatav või “mahlakad” pooldajad annavad teada mitmed eelised, sealhulgas selge naha, kehakaalu langus ja vähendatud puhitus, aga ka vähem peavalu. Kuid enamik neist väidetest on teaduslikult tõendatud. Küsige oma arstilt enne, kui alustad ainult ühe mahla või muud puhastust Või detoksikatsiooni dieeti. Sellised dieedid ei ole kunagi sobivad rasedatele naistele, lastele, eakatele või diabeedihaigetele.

Enamiku inimeste jaoks teevad organismi eemaldamissüsteemid – nahk, veri, maks, neerud ja sooled – keskkonda sattunud või allaneelatud toksiinide kõrvaldamiseks piisava töö. Isegi ebatervislike eluviiside harjumusi võib olla raske murda. Kiire või puhas mahl võib aidata teil alustada mõningaid elus muudatusi, nagu loobumine, vähendamine või ebatervislike toitumisharjumuste vahele jäämine. Mõned arstid, nagu näiteks funktsionaalse meditsiini instituudi MD Mark Hyman, julgustavad aeg-ajalt taimepõhist detox-dieedi. New Yorgi ülikooli Langone’i meditsiinikeskuses asuv Maria Adams hoiatab, et kuigi pole mingit teaduslikku tõendusmaterjali selle kohta, et tõestada mis tahes puhastatava kasu püsivat kasu, on puu-ja köögiviljade suurema keskendumise ja kalorsuse vähendamine paljudel tervislikel muutustel.

Ükski vedelike dieet võib põhjustada kiiret kehakaalu langust. Selle põhjuseks on tavaliselt dehüdratsioon, kuid mitte rasva kadu. Enamiku inimeste jaoks pöördub kaalu tagasi kohe, kui ta jätkab süüa tahkeid toite. Paljud mahla puhastused on samuti väikesed kaloreid, mis võivad saata keha näljaseisu, aeglustavad ainevahetust, nii et pärast puhastamist võite kaalust kergemini haarata. Dehüdratsioon, elektrolüütide kaotus, toitumise puudumine ja veresuhkru probleemid on tõelised ohud. Nende probleemide vältimiseks, mahl on mitmesuguseid köögivilju ja puuvilju ning rääkige toitumisspetsialisti või arstiga enne alustamist.

Isegi kui teie mahlavett puhas pole, on värsked mahlad suurepärase lisandina tervele toidule. Kuigi teil on võimalik osta värskeid mahla paljudes toidupoed, pakub kodu mahlapressi mitmekesisemaid ja loovaid võimalusi. Stanfordi ülikooli vähikeskus soovitab vähki vältivate antioksüdantide ja seedetraktiga kaltsiumi, rauda ja kaaliumi või ananassi-marja-ingveri mahla varustamiseks spinat-kurgi-seller-mahl. RawFoods-LivingFoods.com soovitab beetakarja juurvilja koos beetakaroteeni ja oksaalhappega. Porgandimahl on suurepärane alus puuvilja- või köögiviljamahla segude jaoks. Loomulikult magus ja maitsev, võib seda kombineerida magusate või maitsvate koostisosadega ja see on pakitud A-, C- ja K-vitamiinidega, samuti kaltsium-, magneesium- ja kaaliumisisaldusega.

Mõne päeva pärast puhastatava mahla järgimine ei tee ega häirib teie tervist, seda ei vajata keha detoksikatsiooniks ega aita puhastada oma toksiine. Kui olete lühiajalise puhastuse huvides huvitatud, veenduge, et konsulteerige kõigepealt oma arstiga. Ärge kunagi järgige mahla puhtaid pikema aja jooksul – piiratud toitumine jätab teid haavatavaks toitaineliste puuduste eest, mis ei saa mitte ainult tunda end väsimatuna ja nõrgendatuna, vaid võib põhjustada kudede kahjustuse ohtu. Nautige mahlade kasulikkust, lisades oma tasakaalustatud toidule värsket mahla ja tarbides seda koos puuviljade, köögiviljade, pähklite, kaunviljade, tailiha valkude ja muude tervislike toitudega.

Ebatervislike harjumuste vältimine

Kaalukaotus

Retseptid

Märkused ja kaalutlused