Parimad külmavee sukeldumise regulaatorid

Kuna mereväe sukeldujad tegelevad külmade piirkondadega – kõige raskemate tingimustega piirkonnad, kus seadmete rike võib põhjustada surma, on Ameerika Ühendriikide mereväe külmavee regulaatorite ohutuse ja kasutamise kõige rangemad juhised. Kaubanduslikud tootjad püüavad edastada mereväe katsetamise protokolle ja saada oma heakskiidetud külmavee reguleerijate loendisse. Kuid paljud külm vesi regulaatorid ei täida mereväe standardeid. Arvestades kõrge riskiastmega, kasutage ainult kõige tugevamaid regulaatorid, mis on mõeldud külmavee sukeldumiseks.

Teie aknaluugiregulaator vastutab hingava õhu nõudmise eest metallist silindrist, mis on täidetud kõrgsurvega õlgadele, mis on rihmaga varustatud. Mereväe eksperimentaalse sukeldumissõlme teadusliku direktor John Clarke sõnul teevad külmavee regulaatorid vabakäigul vabakäigul juhtumeid. Teie regulaatori vaba voolu kontrollimatu vabanemine toimub tavaliselt siis, kui jää moodustab regulaatori esimese etapi ümber, mis vastutab silindri õhurõhu langetamise ja suunamise eest voolikule, mis viib huuliku. Kui teie õhuvarud on madalad, võib see olukord olla eluohtlik.

Kuigi on olemas maitsestatud sukeldujate rühmitused, kes hindavad külmavee regulaatoreid, on mereväe jaoks spetsiaalne meeskond ja täiustatud seadmed, mis kontrollivad regulaatorit karmimate tingimuste – sõja – ajal. Clarke sõnul on U.S. mereväe eksperimentaalne sukeldumisüksus välja töötanud ranged masinapõhised testimisprotokollid külmavee regulaatoritele. See seade keskendub vaba liikumise vältimisele polaarjääga. Nende Florida-põhises rajatises kasutatakse äärmuslikes tingimustes regulaatorite mehitamata testimist hüperbarikakampe. Võrreldes sooja veega regulaatoritega, mida hinnatakse tavaliselt hingamistegevuse, kuivamise ja puhastamise toimemehhanismide järgi, on külmavee regulaatorite suurimaks probleemiks see, et need muutuvad 10-minutiliseks Märk karmides tingimustes katsete ajal.

2010. aastal avaldas mereväe eksperimentaalne sukeldumisüksus aruande kommertslikest külmvesi reguleerivatest seadmetest. Kolmefaasiline hindamine hõlmas külmakahjustuse katsetamist temperatuuril vahemikus 28 kuni 30 kraadi Fahrenheiti ja hingamise tulemuslikkust. Pärast katsetamist soovitas mereväe ainult kahte regulaatorit: rootsikeelset Poseidon Xstream Deep Mk3 ja modifitseeritud kombineeritud regulaator Mares Proton Ice Extreme V32 esimest etappi koos Mares Abyssi teise etapiga. Näiteks märgib Clarke, et Norra bioloog ja tema meeskond kasutavad Arctici sukeldumiseks ainult Poseidoni regulaatorit.

Kulumiskindla külmavee regulaator, mis ei ole korrapäraselt hooldatud, võib sukeldujatele tõsist ohtu tekitada. Vastavalt Clarke sõnul saab üheksa sukeldumise korral korralikult toimida kümnendal korral regulaator. Kui ostate Poseidoni regulaatorit, saate Cold Water Diveri järgi hõlpsasti leida professionaalset hooldust Põhja-Ameerikas, Põhja-Euroopas ja Kanadas. Kui sukeldumine lõpeb, peate loputama oma regulaatori ja seireseadmete värske veega ja hoia neid pärast kuivatamist korralikult. Kui te sukeldute vähem äärmuslikes tingimustes, veenduge, et teie seade sobib sügavusele ja temperatuuridele, mille eesmärk on sukelduda enne sukeldumist.

Külma vee allikate ohud

Parim ja kõige rangem testimine

Parima soorituse külmavee regulaatorid

Hooldusviga