Triphala lastele

Sünteetiliselt valmistatud ravimite ja ravimite mitmekordsete kõrvaltoimete tõttu on paljud inimesed nüüd kasutusele võtnud vanemad raviviisid nagu ajurvead, mis keskendub mitmesuguste haiguste ravimiseks looduslike koostisosade kasutamisele. Ajuveresusega võib ravida seedetrakti probleeme ja külmetushaigusi, kuid on oluline konsulteerida oma arstiga enne täiendavate või ravivõtete tegemist. Triphala on taimne ravim, mida kasutatakse aneemia, kõhukinnisuse, haavandite ja isegi rasvumuse raviks. Triphala preparaate kasutavad paljud meditsiinitöötajad ja need on saadaval ka loenduri vahendusel.

Triphala

Triphala on kolme puuvilja taimne koostis, mis tuleneb sanskriti sõna “kolmest” ja teisest tähendusest “puuviljad”. Triphala sisaldab amla, bihara ja harada. See on üks kõige populaarsemaid ajurveediravimeid, mis on turul kättesaadavad. Sloan Kettering Memorial Cancer Center’i andmetel on triphala näidanud põletikuvastaseid, antioksüdante, antibakteriaalseid, kõhulahtisuse ja vähivastaseid omadusi, mis muudab selle võimas taimseks aineks.

Kasu

Kuna see on ajurveediline koostis, võib triphala kasutada nii lastel kui ka täiskasvanutel. See aitab vähendada vererõhku ja kolesterooli, parandab seedimist ja seda saab kasutada seedehäirete ja kõhukinnisuse raviks, aitab parandada nägemist ja maksafunktsioone, on omadusi, mis võivad aidata vältida vähktõbe ja aitab ravida bakteriaalseid infektsioone ja haavandeid, kuigi need mõjud ei ole Kliinilistes uuringutes testitud. PubMed.gov sõnul võib triphala pärssida HIV viirust, aidates AIDSi ennetamisel.

Kasutab

Triphala’d ei ole tavaliselt kunagi segatud ühegi teise taimse ravimiga ja seda võib võtta kapslite kujul allergiliste reaktsioonide ja seedehäirete raviks. Sloan Kettering Memorial Cancer Center’i sõnul võib triphala põhjustada seedetrakti kõrvaltoimeid. Seda võib kasutada ka väiksemate haiguste, nagu palavik, raviks.

Probleemid

Enne triphala või mingit tüüpi ajurveedi kasutamist pidage alati nõu oma arstiga. Ravimite koostoime võib olla probleemiks, kui te võtate teisi ravimeid. Triphala väga suur annus, mis ületab 10-15 kapslit, võib põhjustada kõrvaltoimeid, nagu kõhulahtisus, ja rasedad naised peavad vältima triphala, kuna see võib suurendada gaasi ja põhjustada ärritatud soole sündroomi.

Annustamine

Enne uute lisandite või ravimite kasutamist pidage alati nõu oma arstiga. Triphala annus on märgistusel alati märgitud. Ärge unustage ületama soovitatud annust.