Kas sööb hulk banaane, paneb mulle kehakaalu?

Banaanid ei sisalda midagi, mis muudaks teid kehakaalu suurendamiseks, kuid iga üleliigse toidu söömine võib põhjustada kehakaalu tõusu, kui tarbite rohkem kui teie igapäevased kalorsuse vajadused. Kui naudite banaane, sööge neid massi suurendamise strateegia osana, et saaksite massi lisada. Vastupidi, võite süüa banaane osana piiratud kalorsusega dieedist kehakaalu langetamiseks. Saadud tulemused – kehakaalu suurenemine või kaotus – sõltuvad sellest, kui palju kaloreid te sööte, mitte seda, kas te sööte banaane.

Kalorite tarbimise kontrollimine on oluline kaalujälgimiseks. Põhimõte on lihtne: kui sa sööd rohkem kaloreid kui vaja, siis kasutab keha massi saavutamiseks liigset energiat, kui sa sööd vähem, kui vaja, siis põlele rasva, et erinevus oleks võimalik. Täpne igapäevane kalorsuse eesmärk erineb sõltuvalt teie aktiivsuse tasemest, keha suurusest, vanusest, soost ja sobivusest. Üldiselt aga tahad säästa kaalulanguselt 500-1000 kalorit, mis toob kaasa iganädalase kaotuse 1-2 kg või 250-500 kalorikoha, kui soovid saada nädalas 1-2 kg; Igal väikesel banaanil on 90 kalorit, samas kui suurel banaanil on 121 kalorit. Kui te üritate kaalust alla võtta, võib olla parim viis piirata ennast ühe kuni kahe banaaniga päevas, kuna see jätab ruumi oma toidule teiste toitaineliste toiduainete jaoks. Näiteks üks suur banaan võtab umbes 10 protsenti kalorit agressiivses 1200-kalorilises kehakaalu alandavas dieedis, mis jätab teie eelarvesse palju kaloreid, et järgida tervislik toitumine; teisest küljest, kui te “Püüdes kaalust alla võtta, võite iga päev sööda mõned banaanid, et jõuda kalorite ülejääkeni. Iga kahe suure banaani söömine lisaks tavapärasele toiduplaanile toob välja 242-le täiendavale kalorit – piisav, et saada igal nädalal peaaegu pool naela. Iga päev sööge kolm suurt banaani ja saad 363 kalorit või piisav, et saada umbes 3/4 naela, kui sa sööd kolm iga päev nädalas.

Kui olete mures, et banaanide söömine saboteerib teie kehakaalu eesmärgid, ärge muretsege. Banaanid pakuvad tegelikult kasulikke kiuid, mis võiksid aidata kaalulangus. Fiber aitab teie toitu seedida aeglasemalt ja, kuigi see ei sisalda kaloreid, täidab see teid üles, nii et te tunnete pärast söömist rahulolu; banaanid sisaldavad ka spetsiaalset tüüpi kiu, mida nimetatakse oligosahhariidiks, mis on prebiootikumid, vastavalt läbivaatusele Mis on avaldatud toitainetes 2013. aastal. Te ei purune prebiootikumid energiaks, selle asemel kasutatakse neid seedetrakti looduslike bakterite toiduna. Prebiootikumide söömine võib edendada tervislikku tervislikku soolestikku. Need sõbralikud mikroobid võivad ka aidata kaalujälgimisel, need mõjutavad teie keha selle seedimist, mida sööte, ja ka seda, kui palju kaloreid te toidust imetate, selgitab ülevaade. Rasvumine võib põhjustada tasakaalustamatust või häirida soolefloora, samas kui toiduained nagu prebiootikumid võivad sellist tasakaalu taastada.

Ükskõik, kas te üritate kaalust alla võtta või hankida, saate parima tulemuse, kui valite oma dieeti osana toitainega tihedad toidud. Kaalu kaotamisel hoiab toitainete tihedus toidu eest end rahulolevalt ja tagab, et rahuldate oma toitumisvajadusi, kui kaaluta, tervislik toitumine ja harjumused võivad aidata teil saada lihaseid, mitte ainult rasva; banaanid pakuvad palju toiteväärtust Teie kehakaalu tõus või kaalulangus toitumine. Suur banaan tarnib 20 protsenti igapäevasest väärtusest C-vitamiini – toitaine, mis toetab teie rakkude metabolismi ensüümide funktsiooni edendamise kaudu, mis aitab teil ka kollageeni, tugeva, terve naha, luude ja sidekoe jaoks vajaliku proteiini. Saad ka 14% päevasest kaaliumisisaldusest – mineraal, mis soodustab südame tervist ja aitab teie närve ja lihaseid funktsioneerida – lisaks 18 protsenti teie igapäevasest mangaanist, mis toetab tervislikku kõhre.

Teie dieedi eesmärgid dikteerivad banaanide teenimise parimat viisi. Näiteks võite süüa väikest banaani kui suupisteid kaalulanguse toidus või teha suhteliselt madala kalorsusega banaani silemi, segades pool väikese külmutatud banaani koos topsi mitterasva piimaga ja rasvata jogurtiga Joogi jaoks, mis sisaldab vaid 203 kalorit. Teisest küljest, kui soovite kaalust alla võtta, võite mõne banaaniga suupisteid teha või valmistada kahe suure banaaniga suurema energiaga sujuvat toodet, 1l / 2 tassi rasvapiima ja 6-ounse konteinerit kreeka jogurtist 445-kalorise joogi. Kuigi kehakaalu langetamise dieet võib lisada 90-kalorset väikest viilutatud banaani hommikuse kaerahelbedele, võib kehakaalu suurendamise dieet lisada 200 klaasi sisaldava banaanipuu tassi; individuaalseks abiks, mis näitab teie soovitud kalorite tarbimist – ja Parim viis banaanide sattumisel oma dieeti – konsulteerige toitumise professionaaliga.

Kaloreid, banaane ja kehakaalu suurenemist

Banaanide eelised ja kaalukontroll

Muud banaanide toitumisalased eelised

Banaanide kasutamine massi kontrollimiseks