Mida teeb l-glutamiin gastriidi jaoks?

Aminohapete lisandid ei ole ainult lihaste ülesehitamiseks. Aminohapped omavad mitmesuguseid funktsioone kehas ja aitavad ravida erinevaid tervislikke seisundeid. L-glutamiin aitab vähendada põletikku, mis võib olla kasulik gastriidi, põletikulise seisundi korral. Kui teil on gastriit, rääkige oma arstiga sellest, kas L-glutamiin võib enne ravimi kasutamist oma olukorda kasuks saada.

L-glutamiin

Vastavalt Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskuse andmetele on aminohapete abil võimalik luua proteiin ja glutamiin või L-glutamiin on kõige rikkalikum aminohape keha sees. Enamik keha L-glutamiini leidub lihastes ja kopsudes. See aminohape aitab tugevdada immuunsüsteemi, aitab eemaldada ammoniaaki kehast ja on vajalik aju toimimiseks ja seedimist. Glutamiini toidulisandid on saadaval erinevates vormides, sealhulgas vedelikus või kapslites, ja need on tavaliselt saadaval 500-milligrammi tablettidena. Enne glutamiinipreparaatide kasutamist rääkige oma arstiga, et teada saada, kas need on teie jaoks ohutud.

Gastriit

Magu on vooderdatud niinimetatud limaskestaga, mis sisaldab ensüüme ja hapet tootvatele rakkudele seedimist ja limaskestade happekahjustuste vältimiseks, märgib riikliku seedetraktihaiguste teabekeskuse või NDDIC-i. Kui mao vooder on põletikuline, toodab ta vähem neid aineid. Seda seisundit nimetatakse gastriidiks. Gastriit võib olla äge või krooniline ja kui krooniline gastriit ei kesta pikka aega, võib see põhjustada maopolipi, peptilise haavandi ja mao kasvajaid. H. pylori bakterite nakatamine on enamiku kroonilise nonösoosne gastriidi põhjus, teatab NDDIC. Ärritav gastriit on enamasti tingitud mittesteroidsetest põletikuvastastest ravimitest.

L-glutamiin ja gastriit

Kuna L-glutamiin on vajalik terve seedimise jaoks ja aitab haavade paranemisel, aitab aminohape tõenäoliselt gastriidi sümptomeid. 2009. aasta mais “Toitumise ajakavas” tehtud uuringust selgus, et hiirtel, kes on nakatunud H. pylori’ga ja kellele manustati glutamiini toidul, oli rakkudele vähem kahjustus ja alandatud põletik, kui hiirtel, kes glutamiini ei tarbinud. Tuleb teha rohkem uuringuid, et teha kindlaks, kas täiendav mittesööduv glutamiin omab sama mõju ja kas see on inimestel efektiivne. Kui teil on gastriit, rääkige oma arstiga, kas L-glutamiin sobib teile.

Hoiatused

Enne L-glutamiini toidulisandite kasutamist pidage nõu oma arstiga, kas teil on ohutu kasutada ja öelge talle, milliseid teisi ravimeid ja toidulisandeid olete, et vältida ebasoodsaid koostoimeid. Kui teil on gastriit, ei tohiks see aminohape asendada ravimeid, mida teie arst on välja kirjutanud. Ärge lõpetage gastriidi võtmisega ravimeid ilma eelnevalt oma arstiga nõu pidamata.