Millised on vererõhu niatsiini võtmisega kaasnevad ohud?

Tuntud ka kui vitamiin B-3, on natsiin loomulikult mitmes laialdaselt kättesaadavas toidus, sealhulgas kalades, maapähklites ja päevalilleseemnes. Teie keha nõuab niatsiini mitmete funktsioonide jaoks, sealhulgas hormoonide tootmiseks, ringluse parandamiseks ja kolesterooli koguse vähendamiseks teie kehas. Sel põhjusel kasutavad südamehaiged tihti niatsiini ja kõrge vererõhk on sageli kaasnevad südamehaiguste haigusseisundid. Kuna niatsiin võib põhjustada kõrge vererõhu mõningaid kõrvaltoimeid, rääkige sellest enne oma arstiga võtmist oma arstiga.

Madal vererõhk

Niatsiinil võib kehal olla vererõhku langetav toime, mis võib olla kasulik teie kõrge vererõhu sümptomitele, kui võtta õige annusena. Kuid niatsiini suured annused on seotud teie vererõhu langemisega liiga madalale. See võib olla ohtlik, sest teie kudedel ei ole enam neile vere ja hapnikku. Soovitatav niitsiini ööpäevane tarbimine on täiskasvanud meestel 16 milligrammi päevas ja täiskasvanud naistele 14 milligrammi. Kuid üle 50 milligrammi annuseid peetakse kõrgeks, mis võib põhjustada kõrvaltoimeid, ja seda tuleks kasutada ainult meditsiinilise järelevalve all.

Ravimite koostoimeid

Tõenäoliselt mõjutab niatsiin mõne vererõhu ravimiga, eriti alfa-blokaatoritega, mis mõjutavad teie veenides silelihaseid. Seda seetõttu, et niatsiin võib suurendada vererõhku langetavate ravimite toimet, mis võib põhjustada teie vererõhu langemist liiga väikeseks. Enne natsiini võtmist arutage alati oma arsti ja apteekri võimalike ravimite koostoimeid.

Niatsiinipesu

Üks niatsiiniga seotud kõige sagedamini esinevatest kõrvaltoimetest on nitsiini närbumistõve oht. Seda seetõttu, et niatsiinil võib teie veresoontele laienev toime avalduda, põhjustades nende avanemist ravimi võtmise ajal laiemalt. Selle tagajärjel liigub verevool kiiremini nahale, põhjustades sümptomeid nagu sügelus, punetus, kihelus ja soojust, eriti teie näol, kätel ja rinnal. See reaktsioon võib varieeruda sõltuvalt teie annusest ja sellest, kui suur on teie kõrge vererõhk. Kuid mõnedel inimestel on see reaktsioon nii tõsine, et nad ei saa niatsiini jätkata. Kuna nitsiinivastaseid tooteid ei ole saadaval, rääkige oma arstiga, kui teil on ebamugav õhetus.

Elundikahjustus

Kuigi niatsiini annused võivad avaldada kasuliku mõju kõrge vererõhu sümptomitele, võib suurte annuste kasutamisel tekkida maksa ja mao kahjustus. Seda seetõttu, et maks vastutab niatsiini filtreerimise eest. Kui see ei suuda korraga piisavalt laguneda, võib tekkida kahju. Niatsiin võib ka mao vooderrõõmu ärritada, põhjustades haavandeid. Kui kasutate suure niatsiini annuseid, võib teie arst jälgida teie maksa ja mao tervist, et vältida negatiivseid kõrvaltoimeid.