Mis on atsetüül-l karnitiin hcl?

Atsetüül-L-karnitiin HCL on aminohape, mis on looduses valmistatud organismist läbi L-karnitiini konversiooni ja mida rakud kasutavad kütuse tootmiseks energia saamiseks. Samuti on see seotud erinevate protsessidega, mis reguleerivad lihaste liikumist ning südame- ja aju funktsiooni. Toidulisandina kasutatakse atsetüül-L-karnitiini HCL mitmesuguste häirete raviks, nagu Alzheimeri tõbi, diabeetiline neuropaatia, meeste viljatus ja depressioon.

Kirjeldus

Atsetüül-L-karnitiini HCl on tuntud paljude teiste nimede järgi, kaasa arvatud atsetüül-L-karnitiini vesinikkloriid, atsetüül-L-karnitiin ja lihtsalt atsetüülkarnitiin. See sünteesitakse maksas ja neerudes ning säilitatakse südames, ajus, lihaskoes ja sperma. Enamik inimesi toodab piisavas koguses seda aminohapet. Kuid teatud meditsiinilised tingimused ja ravimid võivad piirata keha võimet toota piisavalt, viies täiendava järelevalve all vajalikuks.

Taotlused

Marylandi Ülikooli Meditsiinikeskuse andmetel on olulisi kliinilisi tõendeid selle kohta, et atsetüül-L-karnitiinravi kasutab stabiilse stenokardiaga patsiente, kui seda kasutatakse koos tavaliste ravidega. Siiski on vähe tõendeid selle kohta, et täiendamine selle toitainega aitab ära hoida südameatakk või südamepuudulikkus. Kui teil tekib või kahtlustatakse südamehaigusi, konsulteerige oma arstiga enne selle toidulisandiga ravimiseks iseennast; Looduslike ravimite põhjalik andmebaasi monoklonaalne kirjeldus atsetüül-L-karnitiini kohta näitab, et seda aminohapet kasutatakse mitmesuguste kognitiivsete häirete, sealhulgas Alkoholismi põhjustatud probleemid, Lyme’i tõbi, Downi sündroom, depressioon ja veresoonte vähenemine ajus pärast ajuinfektsiooni; samuti näib, et atsetüül-L-karnitiin vähendab valu närvikahjustuse tõttu. Näiteks esitas Itaalia teadlaste rühm ajakirja Drugs in R & D, mis kirjeldas atsetüül-L-karnitiini diabeetilise neuropaatia paljutõotavaks raviks. Teine Itaalia teadlaste meeskond leidis, et atsetüül-L-karnitiini lisamine vähendas hingeldatud ketastega patsientidel istmikunivalu ja vähendas valuvaigistite vajadust.

Annustamine

Marylandi Ülikooli arstikeskuse andmetel on atsetüül-L-karnitiini standarddoosiks 1 kuni 3 g päevas. Spetsiifilised annused varieeruvad vastavalt vanusele ja ravitavale seisundile.

Kõrvalmõjud

Atsetüül-L-karnitiini suured annused, mida päevas peetakse 5 g või rohkem, võivad põhjustada nahalöövet, kõhulahtisust, iiveldust ja suurenenud higistamist ja isu. Lisaks sellele võib hingamine, uriin ja keha lõhn anda kalasarnase lõhna.

Kui teil on kõrge vererõhk, suhkurtõbi, perifeerne vaskulaarhaigus, alatoonuline kilpnääre või maksa- või neeruhaigus, ei võta seda täiendust ilma kvalifitseeritud tervishoiutöötaja järelevalve alla.

Atsetüül-L-karnitiin võib segada või suurendada teatud ravimite, sh krambivastaste ravimite, HIV / AIDS-i ravimi AZT-i, kemoteraapiaseadmete ja kroonilise akne ravi, isotretinoiini, mida tuntakse ka kui akutaani.

Vastunäidustused

Ravimite koostoimed