Tsink ja kõrvaltoimed südamele

Piisavad kogused tsink tugevdavad immuunsüsteemi ja aitavad keha haavast taastuda. Mineraal soodustab ka tervena lõhna ja maitse funktsiooni. Kuid nagu kõik head asjad, võib liiga palju tsinki põhjustada kõrvaltoimeid, sel juhul külma, valu rinnus ja väsimus. Raskematel juhtudel võib liigne kogus tsingipreparaate põhjustada terviseprobleeme, mis mõjutavad südant.

Lisamise põhjused

Teie arst võib soovitada teil lisada tsink lisandit või tsinki sisaldavat multivitamiini, kui tal on kahtlus, et teil on toitaine puudus. Depressioon, kehakaalu langus ja halva isupuudus, nahaprobleemid ja raskused maitse, lõhna ja nägemisega võivad osutuda ebapiisavaks tsingiks. Eakad inimesed ja inimesed, kes regulaarselt juua liiga palju alkoholisisaldust, on tsingi puudus, nagu ka Crohni tõvega patsiendid, mis takistab õiget toitainete imendumist. Taimetoitlased ja veganid ei pruugi toita oma toiduga piisavalt tsinki, sest suurte allikate hulka kuuluvad veiseliha, linnuliha, mereannid ja juust.

Vase ammendumisoht

Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel põhjustab liiga palju tsinki pikka aega mõnedel inimestel vasepuudulikkust. Kahe mineraali negatiivne seos pärineb tsingi lisanditest, mitte aga tsingirikka toidu söömisest. Üks vask puuduse sümptom seisneb ebaregulaarsete südametegevuse tekkes. Kui teil on vaja tsingipreparaati, kaaluge üht mineraalide tasakaalu saavutamiseks ka vaske.

Mõju kolesteroolile

UMMC hoiatab, et suured tsingi annused on seotud ebatervisliku kolesteroolitasemega. Tsink võib nii madalale tihedale lipoproteiinile kui ka “hea” kolesteroolile madalale tihedusele ja madalale lipoproteiinile või “halvale” kolesteroolile. Mõlemad mõjud võivad lõpuks põhjustada südamehaigusi, vastavalt MayoClinic.com-le. Kui teil on kõrge kolesteroolitase perekonna ajaloo või kehaliste eluviiside tõttu, küsige oma arstilt enne tsingipreparaatide kasutamist.

Immuunsussüsteem

Kuigi piisavalt tsinki hoiab immuunsüsteemi tervena, võib ülemäärane kogus omada vastupidist mõju, märgib riikliku toidulisandite tervishoiu büroo. Kui teie kehal ei ole piisavat immuunsüsteemi reaktsiooni, on see oht, et vabad radikaalid tekitavad kahjustused. Vabade radikaalidega seotud probleemide hulka kuuluvad südamehaigused.

Linus Paulingi Instituudi andmetel vajavad teismeliste tüdrukud iga päev 9 mg tsinki, samas kui teismeliste poistele on vaja 11 mg tsinki. Täiskasvanud naised peaksid iga päev saama 8 mg tsinki. Rasedatel ja rinnaga toitvatel naistel on sõltuvalt vanusest vajalik tsingi sisaldus 11 mg kuni 13 mg. Täiskasvanud mehed peaksid võtma 11 mg tsinki. Toidulisandid aitavad saavutada need tasemed inimestele, kes ei saa toidust piisavalt tsingi. Liiga palju aga põhjustab selliseid probleeme nagu vase puudus. Järgige täiendavaid juhiseid hoolikalt ja ärge võtke rohkem kui soovitatav annus. Täiskasvanud ei tohi võtta päevas rohkem kui 40 mg tsinki ja teismelised peaksid oma tarbimist hoida kuni 34 mg või vähem.

Ohutu tsingi kogus