Vitamiinid, mis toetavad neerupealseid

Neerupulgad, kolmnurksed näärmed, mis asuvad teie neerude ülaosas, on hädavajalikud hormoonide tootmiseks, mida teie keha peab ellu jääma. Näärmete välimine osa, mida nimetatakse neerupealiste kooreks, toodab hormoonide hulka, mis on seotud erinevate keha funktsioonide reguleerimisega. Sisemine osa, neerupealiste medulla, toodab hormoone, mis mängivad olulist rolli stressi vastuses. Teatud vitamiinide küllaldane tarbimine võib aidata toetada neerupealiste tervist.

Pantoteenhape, mida mõnikord nimetatakse “anti-stressi” vitamiiniks, kuulub B-vitamiinide perekonda, mida tuntakse individuaalselt kui B-5-d. See on kriitiline teie neerupealiste poolt toodetud sugu ja stressiga seotud hormoonide valmistamisel. Soovitatav dieettoetus 19-aastastele ja vanematele täiskasvanutele on 5 milligrammi. Hea toiduvarude hulka kuuluvad värsked köögiviljad ja liha, teravili, munakollased, piim, lõhe, maapähklid ja homaar.

Nõuetekohase neerupealiste funktsiooni toetamiseks on vaja ka C-vitamiini. Neerupealised sisaldavad kõrgemat C-vitamiini kontsentratsiooni kui ükski teine ​​organ, mis vabastab emotsionaalse või füüsilise stressi ajal C-vitamiini ja hormoonid verre. RDA üle 18-aastastele meestele on üle 18-aastaste naiste puhul 90 milligrammi ja 75 milligrammi. Hea toiduainete C-vitamiini allikate hulka kuuluvad värsked puuviljad ja köögiviljad.

Vastavalt retensioonimeditsiini edendamise ühingu andmetele on E-vitamiin oluline neerupealiste ensümaatiliste reaktsioonide jaoks, mis neutraliseerivad neerupealhormoonide tootmisel tekkinud vabu radikaale. Vabad radikaalid on ebastabiilsed molekulid, mis põhjustavad rakkude kahjustusi. RDA üle 18-aastastele täiskasvanutele on 22,4 RÜ. Hea toiduvarude hulka kuuluvad munad, pähklid, päevalilleseemned, oliiviõli, spinat, kapsas, maguskartul, avokaadod ja spargel.

Teie keha vajab niatsiini või B-3-vitamiini, et teha neerupealiste ja teiste kehaosadega seotud sugu ja stressiga seotud hormoonid. Marylandi ülikooli meditsiinikeskuse järgi võivad niatsiini suured annused – 50 milligrammi või rohkem – põhjustada kõrvaltoimeid, nagu punetav nahk. RDA on täiskasvanutele alates 19 aastasest naisest 14 milligrammi ja meestele 16 milligrammi. Hea natsiini toiduallikate hulka kuuluvad peet, veiseliha, lõhe, tuunikala, päevalilleseemned ja maapähklid.

Pantoteenhapete toetus

C-vitamiini tugi

E-vitamiini tugi

Niatsiinitoetus