Millised on head karistused teismelistele, kes on välja näinud?

Texase psühholoog Carl Pickhardti sõnul peaks mitme teose, sh “Stop screaming” autoriks kirjutama, peaks teie teenija distsiplineerima suuremate kuritegude eest, nagu näiteks kodust välja saamine. Eeskirjade rikkumine on noorukite meeleseisundi levinud kõrvalmõju, kuna suutmatus nõuetekohaselt distsiplineerida oma teismelist kodust välja saamiseks võib põhjustada tema käitumise pigem halvenemist, mitte paranemist. Mida varem teete veendumaks, et ta teab, et tema käitumine on eeskirjade vastu, seda paremini on teil võimalus selle halva harjumuse katkestamiseks.

Loo käitumisleping

PhD, psühholoog, arvukate raamatute autor ja Troubled Teen Information Center’i asutaja Scott Sells on tõhus viis tagada, et teie teismelised teavad, mida peetakse vastuvõetamatuks käitumiseks, mõnevõrra kontrolliks ja Pühenduma heale käitumisele. Näiteks, kui paned lepingusse, et hoonest välja saatmine on vastuolus eeskirjadega ja karistatav maandusega, võib teie teismel olla vähem tõenäoline, et see hiilib välja. Lisaks annab leping teile võimaluse pidada läbirääkimisi tingimustega. Näiteks kui ta arvab, et teie kommenteeritud öeldutuu idee on liiga vara, võite pidada läbirääkimisi selle üle, mis temal läheb, et temaga võidakse anda hilisematele komöödiajutujatele, näiteks teatud aja jooksul või probleemide saavutamiseks hätta.

Sinu teeninduse alustamine

Tegelik meetod teismeliste jaoks on madalam. Kui teie teismelane püütakse õhtupoole lööma, siis on ta maja lahkumisel karistus, mis sobib kuriteoga. Massachusettsi laste sihtfondi, perekondade abistamiseks mõeldud organisatsiooni sõnul on kõige parem tagada, et karistus läheb koos väärarusaamaga. Näiteks kui sa püüad oma teismelise hiiliva või hiiliva tagasi, siis ütle talle, et ta on maandatud ülejäänud nädalavahetuseks või isegi nädalaks ja et ta ei saa maja lahkuda, kuni tema maandus on aegunud.

Privileegide kaotamine

Vastavalt Massachusetsi lastervishoiu fondi veebisaidile on teie karistuse äravõtmine midagi, mida peate oma teismeliste jaoks privileegiks. Väljalangemise eesmärgil võite võõrustada oma privileege nädalavahetustel hilisema komöödiajooajale, autojuhtimisele, Interneti kasutamisele või isegi kooliväliselt osalemiseks. Sneakimine ei ole teie jaoks teismelistele nii nii põnev kui ka väärtuslik, kui ta mõistab, et see tähendab kaotada asju, mida talle meeldib.

Näpunäiteid tõhusa teismeliste eest karistamise kohta

Pole tähtis, mida te otsustate teha, et oma teenust karistada, et hiilida end välja, on Ameerika Pediaatriakadeemia akadeemias soovitatav hoida karistusi lühikesteks ja mitte kunagi karistada kedagi, välja arvatud süüline, et teie teenistusest kõige rohkem ära kasutada. Näiteks, kui teie teismeliste karistuse ajapikkus on pikaajaline, võib ta muutuda vaimsemaks, kuna ta ei tunne, et asjad võivad halveneda. AAP soovitab karistusi, mis enamikul juhtudel kestavad 24 tundi või vähem, maandus võib olla pikem. Lisaks, kui teete oma teenust vanglast väljas, veenduge, et see ei mõjutaks ülejäänud perekonda, näiteks perekonna reiside katkestamine, et teie teenijat maandada.