Milline juust on kolesterooli madalam?

Hea kaltsiumi- ja luuvalmistamise allikas, juust võib kindlasti olla hästi tasakaalustatud toidus. Kuid mõõdukus on oluline, sest juust sisaldab ka kolesterooli ja küllastunud rasva, mis mõlemad võivad tõsta teie vere kolesterooli taset. Õppige erinevate juustude kolesterooli sisaldust, et aidata teil jääda igapäevase 300-milligrammi piiresse, mis on soovitatav tervetele täiskasvanutele, või 200-milligrammi piiri neile, kes järgivad madala kolesteroolisisaldusega toitu.

Madala rasvasisaldusega Cheddari juustu unts sisaldab ainult 6 grammi kolesterooli, mis muudab selle üheks madalaima kolesteroolivalikuga. Võrdluseks on tavalise juustujuustu unts regulaarselt 30 milligrammi kolesterooli, mis vastab umbes 10 protsendile kolesterooli päevasest piirist tervetele täiskasvanutele ja 15 protsendile inimestele madala kolesteroolisisaldusega dieedi piirmäärast. Teiste madalamate kolesterooli tasemete hulka kuuluvad uniseeritud mozzarella juustu unts, mis sisaldab 15 milligrammi, võrreldes kogu mozzarella 22 milligrammi võrra, ja 20 grammi kolesterooli sisaldavat juustu provoolest. Šveitsi juustu unts on veel 26 milligrammi väiksem kolesteroolivarianti. Madala rasvasisaldusega juustudel on väikseim kogus kolesterooli.

Feta juustu unts sisaldab 25 milligrammi kolesterooli, mis muudab selle üheks teie parimaks valikuteks pehme juustu kategoorias. Üks supilusikatäis koort juustu või untsi juustu levib igaüks on veelgi vähem koos 16 milligrammi kolesterooli. 1/4 tassi juustukastme serveerimine sisaldab 18 milligrammi kolesterooli. Suvised ja ricotta juust kalduvad kolesteroolis olema kõrgemad kui muud pehmed juustud, vastavalt 36 grammi ja 125 milligrammi ühe tassi kohta.

Üheks probleemiks on küllastunud rasvade sisaldus juustudes. Vastavalt American Heart Associationile, võib kõrge küllastunud rasvhapete sisaldus toidus suurendada üldist kolesterooli taset. Sel põhjusel peaksite AHA soovitama piirata küllastunud rasvade tarbimist kuni 7 protsenti või vähem kogu kalorikogusest. Näiteks on Cheddari juustu unts umbes 6 grammi küllastunud rasva.

Madala rasvasisaldusega või vähendatud rasvasisaldusega juustu valimine mitte ainult ei vähenda kolesterooli tarbimist, vaid vähendab ka küllastunud rasva tarbimist. Kui te lähete täis rasvasisaldusega juustu, kohandage oma ülejäänud toit vastavalt sellele, et te ei läheks üle oma igapäevase piiri. Teine võimalus vähendada, kui palju kolesterooli ja küllastunud rasva te tarbite koos juustuga on vähem kasutada. Piserdage väikest kogust tacos’e või burritoste kohta ja lõigake portsjonites ja teistes retseptides kokku veerand kuni pool.

Kõvad ja poolkõvad juustud

Pehmed juustud

Mõtle küllastunud rasva

Tervisliku toiduga juust