Mis on hea vihmavarude toetamiseks vajalik vitamiin?

Pärast liiga palju alkoholi joomist võib teil tekkida pohmelus. Sageli esinevad sümptomid on peavalu, dehüdratsioon, raskused kontsentreerumisel, südame paispuudulikkus, verevalumiga silmad, oksendamine ja pearinglus. Kõige tõhusam viis, kuidas vältida paganateid, on hoiduda alkoholist ja juua mõõdukalt. Kui teil juba on hingeldus, võivad B-vitamiinid aidata leevendada sümptomeid. Ärge kunagi võtke vitamiinipreparaate ilma arstiga kontrollimata, eriti kui lisate alkoholi.

Alkoholi metabolism võib põhjustada B-vitamiinide täiendavaid nõudeid. Alkohol on diureetikum, mis põhjustab alkohoolikutele sageli vannitoa kasutamist. Sageli urineerimine suurendab vee ja arvukate vitamiinide kadu. B-vitamiinid on organismil ainevahetuse jaoks kriitilise tähtsusega ja rasket joomist öösel erituvad uriiniga, põhjustades puudust. Võttes B-vitamiini kompleksi, mis sisaldab vitamiini B-1 või tiamiini, B-2 või riboflaviini, foolhapet, B-6 ja B-12, võib aidata leevendada paastu sümptoome.

Näidati, et vitamiine B-1 ja B-6 sisaldas vitamiine, mis aitavad vähendada paastu sümptomeid. 2012. aastal antav ennetava meditsiini edusammudest avaldatud töö sai täienduseks ja julgustas neid täiendama enne ja pärast alkoholi joomist. Uuringut läbinud isikutel teatas 88-ne protsent pikkustest ängistuse sümptomitest.

Alkoholi uurimuse Quarterly Journal ajakirjas ilmunud töö uuriti viirusevastase vitamiini B-6 tüüpi tuntud püritiinooli mõju hangoveri arengule. Subjektid said püritiinooli või platseebot enne, alkoholi ajal alkohoolsete jookide ajal ja pärast seda. Need, kes said püritiinooli, teatasid järgmisel hommikul vähem kui pankrease sümptomid kui platseebot saanud. Kuid kuna see töö avaldati 1973. aastal, on selle kasu kinnitamiseks vaja rohkem ajakohaseid uuringuid.

Tiamiini leitakse herned, sealiha, maks, liblikõielised ja seda lisatakse tihti erinevatele teraviljasaadustele nagu teravili, leib, pasta, riis ja tortillid. Riboflaviin on leitud maksa, munade, tumeroheliste köögiviljade, kaunviljade, tervena ja rikastatud terade ning piima kohta. Niatsiin on leitud maksa, kala, linnuliha, liha, maapähklite ning terved ja rikastatud terad. Vitamiin B-6 toiduallikate hulka kuuluvad sealiha, liha, tervet tera, teravili, kaunviljad ja rohelised, lehtköögiviljad. Folaadiallikate hulka kuuluvad maks, neer, tume roheline lehtköögiviljad, liha, kala, terved ja rikastatud terad ning teraviljad, kaunviljad ja tsitrusviljad. Vitamiin B-12 leitakse loomsete allikatega nagu liha, munad, piim, austrid ja karbid.

Suurenenud B-vitamiini nõue

B-vitamiin aitab leevendada hingeldusi

Täiendav teadustöö vaja

B-vitamiinide toiduallikad