Söödavate oadade puudused

Oad on kõrge valgusisaldusega, raua, kiu ja muude toitainetega – ning madala rasvasisaldusega, kolesterooli ja naatriumiga. Lisaks on oad odavad, maitsvad mitmesugustes toitudes ja suurepäraselt liha asendajad. Söödavatel oadel võivad olla mõned puudused, sealhulgas seedetrakti probleemid.

Seedetrakti probleemid

Õunad, mida ei tohi ületada, võivad põhjustada seedetrakti probleeme, kui neid ei toidad. Vähendage soole ebamugavust, muutes vett mitu korda ubade leotamisel. Lisaks juua rohkelt vedelikke ja saada regulaarselt füüsilist aktiivsust, et aidata teie kehal liigutada oma kõht. Järk-järgult lisades oad oma toidule võib samuti aidata teil vältida ebameeldivaid soolestiku toimet. Kui teil tekib ikkagi gaasi, kõhu krampide või muude sümptomite ilmnemine pärast ubade kasutamist, peate enne nende söömist pruunima külviseemneid enatoosiks.

Raudne imendumine

Paljud liiki oad sisaldavad kõrget raua sisaldust, näiteks aeduba, lima-oad, sojaube ja valgeid oase. Kuid oad pakuvad mitte heme rauda, ​​mis ei ole nii lihtne imenduda kui heem või raua allikad. Parandage raua imendumist ubade, liha, mereande või linnuliha söömise või C-vitamiini allikaga ubade, näiteks apelsinide või paprikate, söötmisega, soovitab haiguste tõrje ja ennetamise keskusi.

Mittetäielik valk

Oad ei sisalda täisvalke, mis tähendab, et nad ei paku kõiki vajalikke aminohappeid, mida teie keha vajab. Sööge muud valkjas rikkalised kaunviljad ja terad, nagu riis, et tagada kõigi oluliste aminohapete tarbimine. CDC ütleb, et te ei pea sööma samaaegselt sööma teisi valke kui oad nii kaua, kui sööte neid samal päeval.

Ettevalmistusaeg

Enamik aube tuleb enne küpsetamist leotada. Kui te ei kavatse ettepoole minna, võib ubade pehmendamine olla heidutav. Kuid ärge jätke seda sammu vahele – leotamiseks oad aitavad lahustada seedetrakti probleeme põhjustavaid tärklisi. Enamik tüüpi oad on kahekordsed või kolmekordsed, kuna nad imavad vett leotamise kaudu. Kui te unustate ubade üle leotada üleöö, keedke neid 2-3 minutit ja laske neil enne kuivamist, loputamist ja toiduvalmistamist istuda, kaetud, tund aega toatemperatuuril.