Tilapia toitumisalane teave

Vastavalt väljaandele “Dietary Guidelines for Americans, 2010” ei saa ameeriklased oma dieedil piisavalt tervist edendavaid mereande. Söömine 8 untsi mereannid nädalas vähendab teie südamehaiguste riski. Kui soovite süüa rohkem kalu, kuid kallist maitset ei meeldi, võiksite kaaluda tilapia, mis on kerge maitsega valge kala. Nagu muud liiki mereannid, on tilapii kõrge valgusisaldusega, kaloreid vähe ja omega-3 rasvhapete hea allikas.

Kui tegemist on kaloreid, teeb tilapia madala kalorsusega valiku. Küpsetatud tilapia 3,5-untsi portsjon sisaldab 128 kalorit. Võrdluseks, sama toitu röstitud naha rinnatükiga, mis sisaldab nahka, sisaldab 165 kalorit. Vastavalt “Dietary Guidelines for Americans, 2010” tarbivad ameeriklased juba rohkem kaloreid kui nad kulutavad. Sealhulgas madala kalorsusega toidud nagu tilapia oma dieedil aitab teil vähendada kaloreid, ohverdamata portsjoni suurust.

Tilapia on hea valguallikas, pakkudes 26 grammi 3,5-unts. Üldiselt vajavad naised 46 grammi valku päevas ja meestel on vaja 56 grammi. Nii et üks tilapia serveerub umbes poole teie igapäevasest proteiini vajadusest. Lisaks sellele tarnib tilapia kui loomse päritoluga valku kõik olulised aminohapped, mis tähendab, et see on valkude täielik allikas. Teie keha võib seejärel kasutada proteiini säilitamiseks proteiini tilapias.

Tilapia on madala rasvasisaldusega, kuid hea südame tervislike omega-3 rasvhapete allikas. Küpsetatud tilapia 3,5-untsi portsjon sisaldab 3 grammi kogu rasva ja 131 milligrammi omega-3 rasvhapet. “Dietary Guidelines for Americans, 2010” ütleb, et teil on vaja umbes 250 milligrammi omega-3 rasvhapet päevas. Omega-3 rasvhapped on olulised rasvad, mis tähendab, et keha ei saa neid valmistada. Sellised rasvhapped aitavad vähendada kehas põletikku ja võivad vähendada südamehaiguste ohtu.

Tilapia aitab teil täita oma magneesiumi ja B-vitamiini vajadusi, kuid on eriti hea D-vitamiini allikas. Magneesium on mineraal, mis toetab luude tervist ja on vajalik veresuhkru ja vererõhu reguleerimiseks. B-vitamiinid aitavad sööta sööta energiat. Vastavalt toidulisandite büroole leidub D-vitamiini väga vähesel määral toitu. Kuigi teie keha saab D-vitamiini päikese kätte saada, on oluline, et võtaksite toidust ka hea toiduvarude vitamiin. D-vitamiin aitab kaltsiumi imenduda ja on ka luu tervise jaoks oluline toitaine.

Madala kalorsusega valk

Kõrge valgusisaldusega

Südame-tervislik rasv

Vitamiinid ja mineraalid