Top adhd ravimid

Tähelepanuväärtus hüperaktiivsuse häire või ADHD-ga ravitakse tavaliselt ravimeid. Vahel ravimeid kombineeritakse käitumisharjumustega. On näidatud, et ADHD-raviks on mitmed ravimid efektiivsed. ADHD-d käsitlevad peamised ravimid hõlmavad stimulanti metüülfenidaati, muid stimulaatoreid, mittestimuleerivaid ravimeid ja teatud antidepressante. Kõrgeimad ADHD-ravimid on kõik retseptiravimid ja neid tuleks võtta ainult arsti järelevalve all võimaliku kuritarvitamise ja võimalike kõrvaltoimete tõttu.

Metüülfenidaat

Metüülfenidaat on stimulant, mis on kõige tõhusam ADHD ravimisel. Kaks metüülfenidaadi kõige sagedamini manustatavat vormi hõlmavad ritaliini ja koncerta. Kontsert on toimeainet prolongeeritult vabastav vorm, mis tähendab, et ravim vabaneb süsteemis aja jooksul aeglaselt, võimaldades väiksemaid annuseid; Ritaliin on kohese vabanemise vorm ja võib iga päev tarbida rohkem kui 1 annust. Päevavorm, Daytrana, võimaldab süsteemis paremini imenduda. Metüülfenidaadil on vähem kõrvaltoimeid kui teistel stimuleerivatel ravimitel, väheneb hüperaktiivsus ja impulsiivsus ning suurendatakse keskendumisvõimet.

Muud stimulandid

Kui metüülfenidaat ei toimi, on tavaliselt ADHD-d stimuleerivate ravimite teine ​​valik dekstroamfetamiin ja amfetamiin (Adderall). Uuringud on näidanud, et Adderall võib olla vanematele lastele tõhusam kui metüülfenidaat. Adderall on ka toimeainet prolongeeritult vabastav ravim, nii et iga päev on vajalik vähem annuseid. On näidatud, et Adderall vähendab hüperaktiivsust ja suurendab ADHDga lastel keskendumist. Kõik stimuleerivad ravimid mõjutavad neurotransmitterite dopamiini ja norepinefriini, kuid täpselt, kuidas nad ravivad ADHD sümptomeid, ei ole hästi teada.

Mittemulsutiline ADHD ravim

Atomekstiin (Strattera) on mittestimuleeriv ravim, mis oli algselt mõeldud depressiooni raviks, kuid see oli selle jaoks ebaefektiivne, kuid mõnel inimesel leiti, et see tõhusalt ravib ADHD sümptomeid. See ravim mõjutab neurotransmitterit norepinefriini, kuid tegelik mehhanism selle kohta, kuidas ADHD ravib, on teadmata. Kõrgvererõhu raviks kasutati algselt kahte mittestimulantravimit, guanfatsiinhüdrokloriidi (Intuniv) ja klonidiini (Kapvay), kuid nad leiti tõhusalt ka ADHD ravis. Need mittestimulantsed ravimid ei põhjusta söögiisu, rahutust ega unetust, mis sageli on seotud stimulantidega, kuid see võib olla mitu nädalat enne, kui nad hakkavad oma toime avaldama, samal ajal kui stimulantide ravimid toimivad kiiresti.

Antidepressandid

ADHD ravimiseks on kasutatud mitut antidepressiivset ravimit, sealhulgas amitriptüliin (Elavil), bupropioon (Wellbutrin) ja venlafaksiin (Effexor), kuid ADHD raviks ei ole neid toiduaineid ja ravimeid eraldi heaks kiitnud. Need ravimid võivad olla eriti efektiivsed inimestel, kellel on nii ADHD kui ka depressioon, ja neid võib kasutada koos stimulantide ja mittestimulantsete ravimitega. Antidepressantide ravimid ei ole ADHD-ga inimestel sageli mõjusad sümptomite ravimisel, mistõttu nad ei ole esimese astme ravivõimalused ADHD diagnoosiga inimestele.