Anasazi oad tarvitatav väärtus võrreldes pintoga

Oad pakuvad valku, rauda ja tsinki, mis muudab nende toiteväärtuse sarnaseks liha omadustega. Paljud inimesed söövad oad liha alternatiivina nende sarnase toiteväärtuse tõttu, kuid oama peetakse ka köögiviljadeks, kuna need sisaldavad kiu, kaaliumi ja folaati. Pinto oad olid esmakordselt kasvatatud Peruus üle 5000 aasta tagasi ja on Ameerika Ühendriikides kõige enam söödud oad. Anasazi oad olid esmakordselt istutatud Edela-Idas, nad on magusam maitse ja küpseta kiiremini kui piimapähkleid.

Anasazi oad pakuvad 150 kalorit 1/4 tassi kuiva ubade ja viis kalorit rasvast. Pinto oadel on natuke rohkem kaloreid 167-ga koguses 1/4 tassi kuiva serveerimise kohta. Mõlema oa ettevalmistamisel ja tarbimisel pidage meeles, et 1/4 tassi kuivatatud oad valmistamise ajal peaaegu kahekordistuvad, et valmistada ligikaudu 1/2 tassi, mis on Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi andmetel tavaline oad.

Anasazi oad, mis on ette nähtud serveerimiseks, on 27 grammi või umbes 9 protsenti soovitatavast süsivesikute tarbimisest 2000-kalorise toiduga. Pange tähele, et selles kogus on 9 grammi kiudaineid, mis on 36 protsenti päevasest kiust soovitatavast kogusest. Pinto oad pakuvad veidi rohkem süsivesikuid, kokku 30 grammi portsjoni kohta ja 7,5 grammi kiudaineid.

Nii Anasazi kui ka pinto oad koosnevad kõigist portsjonitest 10 grammi kohta. Mõlemat tüüpi ubade leitud valku peetakse mittetäielikuks, sest see ei sisalda kõiki olulisi aminohappeid – valkude ehitusplokke. Kogu oma aminohapete saamine võib olla probleem, kui sööte taimetoitlust. Toitumise ja dieetteadmise akadeemia soovitab süüa mitmesuguseid taimtoiduid kogu päeva jooksul, et pakkuda kõiki asendamatuid aminohappeid, kui te ei tarbi loomseid valke.

Anasazi ja pinto oad on mõlemad raua allikaks. Anasazi oad serveerivad raua jaoks 15 protsenti soovitatavast ööpäevasest vajadusest, mistõttu see on hea allikas, samal ajal kui piimapähkleid on vähem kui 7 protsenti. Pinto oad on suurepärane folaadi allikas, kusjuures üle 50 protsendi soovitatavast ööpäevasest toidust ja hea kaaliumiallikast on 19 protsenti soovitatavast ööpäevast tarbimist. Ei pepto ega Anasazi oad pole hea kaltsiumi või C-vitamiini allikas.

Kalorite arv

Carb võrdlus

Valgu sisaldus

Vitamiinid ja mineraalid