D-vitamiin ja enne diabeet

Ligikaudu 79 miljonit USA-na täiskasvanut on eelnevalt diabeediga. Mõiste “enne diabeet” on üsna hiljuti sünnitatud termin, mis kirjeldab üha sagedasemat seisundit, mille puhul teie veresuhkru tase on krooniliselt kõrgendatud, kuid teil pole veel täielikku diabeedi. Enne diabeedi ravimise eesmärk on vältida või viivitada 2. tüübi diabeedi algust. Peamised soovitused on kaalulangus, paremad toitumisharjumused ja rohkem füüsilist tegevust. Kuid kasvavad uuringud näitavad, et teie D-vitamiini tase on tihedalt seotud teie diabeedi diabeedi seisundiga. Ühel päeval võib see olla diabeedi diabeedi ravi keskmes.

D-vitamiin on nii rasvlahustuv vitamiin kui ka hormoon. Tõenäoliselt teate seda päikesepaistelisena, kuna teie keha saab D-vitamiini sünteesida, kui ultraviolettkiirgus päikesevalgust tabab nahka. Inimese kehas soodustab D-vitamiin kaltsiumi imendumist, seega on see peamiselt teada kui oluline luu tervise kaitsja. Samuti on see rakkude kasvu, immuunfunktsiooni ja põletiku kontrolli keskmes. Kuid viimase 20 aasta jooksul on üha rohkem uurimusi näidanud paljusid teisi D-vitamiini rolle, sealhulgas südame tervist, samuti kõrge vererõhu, rasvumuse ja diabeedi ohjamist. Teadlased on avastanud, et D-vitamiini retseptorid asuvad kogu keha sees, sealhulgas kõhunäärmes, mis toodab insuliini ja on peamine mängija diabeedi alguses.

Diabeedi diabeet juhtub siis, kui teie veresuhkru tase on tavapärasest kõrgem, kuid ei jõua veel tasemeni, millega diabeedi diagnoositakse. Arstid ja teadlased viitavad sellele seisundile ka glükoositaluvuse halvenemisega. Tüüpilise valimi A1c taseme CDC andmete põhjal on ligikaudu 35 protsenti USA-st täiskasvanud diabeedist. Eelnevalt diabeediga loomulikult suureneb teie oht 2. tüüpi diabeedi tekkeks, kuid diabeedi eelsetel etappidel on paljudel inimestel juba südamega seotud suhkurtõve komplikatsioonid ja vere lipiidide, nagu kolesterool, tõus. Enamik diabeedihaigega inimesi arendab kümne aasta jooksul täieliku diabeedi, kuid riiklik diabeedihariduse programm teatab, et 5 … 7 protsendi kehakaalu kaotamine võib haigust ennetada.

Illinoisi-Chicago ülikooli endokrinoloog Elena Barengolts avaldas D-vitamiini ja diabeedi diabeediga seotud ajakirja “Endokriinne tava” teadusuuringute metaanalüüs. Ta leidis, et enamus eelnevalt diabeetikuid on D-vitamiin – ebapiisav. Liiga vähene ringlev D-vitamiin on määratletud kui kontsentratsioon alla 30 ng / ml ja hinnanguliselt on 77 protsenti Ameerika Ühendriikide elanikkonnast sellest tasemest madalam. Madala D-vitamiini sisaldusega inimestel on suurem veresuhkru tase veres, glükoositolerantsus, metaboolse sündroomi esinemissagedus ja diabeedi diabeedi esinemissagedus. Tema leiad näitavad, et D-vitamiini lisamine eelkäijatel diabeetikutega parandab insuliini sekretsiooni, insuliini tundlikkust ja insuliiniresistentsust.

Barengoltsi kirjutab, et diabeetiliste enneaegsete D-vitamiini kaupluste taastamine normaalsele, tervislikule tasemele võib olla oluline II tüübi diabeedi ennetamise osa. Selle kinnitamiseks on vaja rohkem uurimusi ja konkreetseid tõenduspõhiseid soovitusi. Vahepeal saavad paljud Ameerika täiskasvanute ja laste rühmad liiga vähe D-vitamiini. Ameerika Ühendriikide 2010. aasta toitumisjuhised tähistavad D-vitamiini kui “muret tekitavat toitainet”, sest tarbimine on nii väike, terviseprobleemid on võimalikud. Meditsiiniinstituut soovitab alates 1. eluaastast kuni 70. elukuuni kõik ameeriklased tarbida vähemalt 15 mikrogrammi D-vitamiini päevas. Pärast seda vajate 20 mikrogrammi päevas. Lõhe, makrell, tuunikala, piim ja jogurt on head D-vitamiini allikad koos tursamaksaõli.

D-vitamiin

Pre diabeet

D-vitamiini puudus on seotud diabeedi eelhinnanguga

Jooksev sissevõtu soovitused