Joogivee ja jookide kasutamise ohud

Pakutavate faktide turuanalüüsi kohaselt oli energiajoogide turg 2006. aastal üle 5,4 miljardi dollari. Simmonsi turu-uuringute büroo ühes teises uuringus leiti, et 62 protsenti 18-24-aastastest inimestest kasutasid energiat juua 2005. aastal. Kuigi spordijoogid on mõeldud vajalike elektrolüütide pakkumiseks ja hüdratsiooni hõlbustamiseks, on kujundatud üha populaarsemad energiajoogid Ajutine energiatõstmine. Nende jookide kasutamine energiatarbeks kasutamise eesmärgil võib avaldada negatiivset mõju tervisele.

Negatiivne mõju hüdratsioonile

Energiajoogid tuginevad suuresti kofeiinile ja suhkrule, mida nad pakuvad. Nende jookide kõrge suhkru sisaldus võib teie keha võime nõrkade vedelike imamiseks tegelikult aeglustada, kui neid kasutatakse koos füüsilise koormusega, võib see põhjustada dehüdratsiooni ja seedetrakti stressi. Energiasektori jookide tootjad viitavad kiiresti, et nende tooted ei ole ette nähtud vedelike asendamiseks. Siiski vähe on öeldud nende võimaliku negatiivse mõju kohta vedelikule.

Kofeiin

Koos suhkruga on energiajooki löögi teine ​​peamine allikas kofeiin. Etiketil võib kofeiinisisaldus olla otseselt loetav või võib see peida ka teisi kofeiini sisaldavaid koostisosi, nagu näiteks guarana või yerba. Mõned energiajoogid sisaldavad umbes ühte kogust kofeiini portsjoni kohta ühe kuni kolme tassi kohvi kohta. Kolme tassi kohvi ekvivalent võib tunduda kahjutu, kuid American American College of Journaline 17. jaanuari 2006. aasta väljaandes avaldatud uuring näitab, et ainult kaks kohvi tassi sisaldavat kofeiini pärsib organismi võimet tõsta Treeningu ajal südame verevoolu; lisaks on kofeiini kogus juua joomist erinev. Mõned sisaldavad kuni 500 mg. Johns Hopkini meditsiinikooli doktor Roland Griffithsi sõnul võib see põhjustada kofeiini mürgistust inimesel, kes ei ole kofeiiniga harjunud. Kofeiini mürgistus tekitab ärevust, unetust, iiveldust, oksendamist, värisemist ja kiiret südame löögisagedust.

Muud koostisosad

Tavaline energiajoog võib sisaldada 8000 protsenti teatud B-vitamiinide soovitatavast päevasest kogusest. Püsivad suured vitamiin B6 doosid võivad põhjustada närvikahjustusi ja võivad põhjustada B12 defitsiidi; muude kehaliste energiajoogi muude kehaliste koostiste suurte annuste pikaajaline mõju kehalise koormuse ajal ei ole testitud ega ole teada. Koostisaineid nagu taureen, gingko-biloba ja ženšenn pole laialdaselt testitud.

Reguleerimata

Energiajookide märgistuse juhised ja hoiatused võivad olla hirmutav lugemine. Hoolimata nende jookide üha suurenevast kasutamisest, ei reguleeri neid FDA. Dr Griffithsi kirjutatud kirjaga, millele kirjutasid alla 100 arsti ja teadlast, saadeti FDA-le 2008. aastal, paludes, et nende stimulantide kogus oleks piiratud. Samuti palus ta, et tootjalt nõutaks ka kofeiini sisu ja hoiatusmärgistust. FDA poliitika ei pea avaldusi kommenteerima.