Mida ei söö kerega?

Kõige põhilisemal tasemel annab toit energiat, mis on vajalik teie südametegevuse, hingamise, elundite funktsiooni ja vaimse aktiivsuse säilitamiseks. Keha lõpeb mõne minuti pärast ilma õhust ja paar päeva ilma veeta. Niikaua kui nad on nõuetekohaselt hüdreeritud, saavad inimesed toitu toita 30 kuni 40 päeva, Peter Janiszewski, Ph.D. Teatas 2011. aastal avalik-õigusliku teegi ametlikule blogile. Toidu vältimine võib lõppkokkuvõttes põhjustada vaimset segadust, äärmist nälga ja elutähtsate elundite ja ainevahetusfunktsioonide väljalülitamist, millele järgneb surm, kui olukorda ei korrigeerita.

Toidu piiramine ja kehakaalu langus

Mitte söömine võib põhjustada kehakaalu langetamist, kuid kui teie eesmärk on kehakaalu langus, pole näljahäda ennast selle saavutamiseks. Riikliku tervishoiuasutuse sõnul on näljahäire järgselt toitumine jätkusuutmatu ja võib põhjustada tagasilööke. Ehkki äärmine piirang võib põhjustada kehakaalu langust, võib see põhjustada ka soovi ja võimalikku juurdevoolu, mis võib viia kehakaalu tõusuni. Kui soovite kaalust alla võtta ja hoida seda ära, järgige mõistlikku kalorsuse piirangukava, sööge looduslikku toitu mõõdukates kogustes ja kasutage mõõdukalt.

Lihasmassi kaotus

Üks näljastuste tavalistest tagajärgi põhjustatud sümptomitest on lahja valgu katabolism, mis on lihaskiudude lagunemine kasutamiseks energias. See on eriti väljendunud rasvumata inimestel, nii et kui sa oled mõistlikult alustuseks alustanud, kaotate rohkem näljahäire kui lihasmassi kui keha rasva üle. John E. Morley, MB, BCh, kirjutab Mercki käsiraamatusse, ütles 2013. aastal, et 25-50 protsenti teie esmasest kehakaalust võib nälja ajal kaduda.

Hormonaalsed häired

Hommikust tingitud äärmuslik kehakaalu langus võib samuti põhjustada endokriinse funktsiooni või normaalse hormoonide ekspressiooni häireid. Inimesed, kellel on nälg, näitavad stressihormooni kortisooli kõrgenenud taset – sagedamini hormooni vabanemist ja pikemat toimet. Paljudes muudes hormoonides, sealhulgas suguhormoonides ja isuhormoonides, on nälgimise ajal ka ulatuslikult häiritud. Need katkestused võivad põhjustada nälginud inimesel ärevust, depressiooni, ärrituvust ja väsimust.

Elundi kahjustus ja tõrge

Toidu vältimine võib põhjustada ka teie elundite kahjustamist, ja äärmuslikel juhtudel võivad elundid täielikult ebaõnnestuda. See on piisavalt tavaline söömishäiretega inimestel, nagu näiteks anorexia nervosa, kus toit on rangelt piiratud. Tavaliste elundite tüsistuste hulka kuuluvad südameprobleemid nagu aeglustunud südame löögisagedus, mida nimetatakse brahhükardiaks. Võib esineda ka aju kahjustusi, mille tagajärjel tekivad krambid, segasusseisund ja närvikahjustused. Täheldatud nälgimise edasistes etappides võib esineda mitu organi rünnakut.