Millised oad on väikelastele kasulikud?

Oad on peamine allikas süsivesikud, valk ja kiudained. Nad on täis olulisi toitaineid, sealhulgas rauda, ​​kaltsiumi, B-vitamiine ja kiudaineid, mis aitavad toita oma beebi kasvavat keha. Neid võib purustada või puhastada, või vanem last võib neid tervet vormi nautida. Kui teie lapsel ei ole uba või kaunviljaline allergia, on kõik beed ohutud väikelastele süüa. Aube võib siiski seedimist raskendada, nii et ärge neid liiga vara sisse tooma.

Pinto oad

Ameerika lõunaosas ja Mehhikos on toiduainete ühiseks koostisaineks super-kreemjas tekstuur, mida saab süüa vanemate beebide jaoks tervikuna või nooremate beebide jaoks purustatud. Nad on ka hea raua allikas, mis on teie beebi dieedi oluline mineraal. Pinto oad on traditsiooniline koostisosa suhkrustatud ubade jaoks, mis on lihtsalt tükeldatud pinto oad tihti segatud vürtsidega. Pinto oad võidakse hautatud või tšilliga või serveeritud köögiviljade pulgadesse või kreekeridesse.

Kikerherne levik

Kikerherned või garbanzo oad on hea valkude ja kiudainete allikas. Kikerherned on hummu peamine koostisosa, vürtsikas levik, mida sageli serveeritakse värskete köögiviljade ja pita. Neil võib sageli olla veidi keerulisem süüa, nii et nende ühendamine levialaga on suurepärane võimalus neid imikutele teenida.

Mustad oad

Mustad oad on kõrge kaltsiumi, kaaliumi ja fosforiga. Kui olete keedetud, on need vanemad beebid pehmed ja kergesti süüa kogu kujul. Noorematele imikutele võib neid segada vähese veega, et levitada või kukkuda. Mustad oad koos enamiku teiste oad võivad ka kasutada bean’ide burgerite valmistamiseks, täiskasvanud täiskasvanute jaoks.

Näpunäited ubade ettevalmistamiseks

Kuna organism võib organismide seedimist seedida, võib need olla, kui teie lapse seedetraktist on võimalik piisavalt areneda (nt umbes 8 kuud). Et hõlbustada seedimist, on parem süüa teie oade hästi, võimaldades neil kergemini murda. Kui te neid küpsetate kuivatatud olekus, küpseta neid enne küpsetamist 12 kuni 24 tundi. Konserveeritud oad on ka kiire ja lihtne võimalus, kuid kõige parem on otsida neid, mis ei sisalda soola või on soola madal. Samuti on kõige parem loputada oma konserveeritud oad enne serveerimist.