Mis on hea aeg sprinti triatloniks

Ametlik sprindi triatlon hõlmab 750-meetrilist ujumist, 20-kilomeetrilist jalgrattaga sõitu ja 5K sõitu. Kui olete selle väljakutse vastu võtnud, võite küsida, mis on austusväärne näide. Kuigi te ei oota juhtidega riputamist, siis ei taha ka tõenäoliselt ka seljakotta. Hea ajaga sõltub teie sugu, vanus ja muidugi.

Sportlastele, kes võtavad üles uut elu hiljem, võib see olla kõige raskem osa, kuid sportlased, kes ujuvad keskkoolis või kolledžis, võivad olla suurepärased. USA-s Triatloni riikliku vanuserühma rahvusliku meistrivõistluse korraldajad said kiireimad sportlased, kes said ujuda 9-12 minutit. Need, kes asusid rohkem kui 1000 sportlase võistluspiirkonna keskel, võtsid kauguse katmiseks 14-16 minutit. Teie aega võib mõjutada veetase, kas teie rass on basseinis ja kui kannate märja ülikonda. Kuigi see pole garanteeritud, võib basseinipuude ja märjad ülikonnad kiiremini saada.

20-kilomeetrine sõit on ligikaudu 12,4 miili. Elite meessoost võistlejad lõpetavad selle vahemaa veidi vähem kui 30 minutit, samas kui eliit naised tulevad tavaliselt umbes 33 kuni 35 minutit. Kui kaua sõitmine sõltub kursusest ja ilmastikutingimustest. Hõõguv, tuuline rada on kindlasti kulutama rohkem aega kui kindla päevaga. Võite olla rahul kiirusega 17-20 km / h, mis viib oma lõpetamise aja 36 ja 45 minutiga.

Protsessi lõpuleviimiseks kuluv aeg sõltub ka kursusest. Hõõguv, tuuline käik on paratamatult aeglane. Kui olete juba 750 meetrit ujutanud ja sõitnud 20 kilomeetrit, pole see sama, mis värske. Kui olete kogenud jooksja, ei saa te eeldada, et teie aeg sobib teie parima 5K-ga. Ka dehüdratsioon ja kütuse puudumine võivad hakata mõjutama ka teie jõudlust jooksu ajal, eriti kui te ei treeninud ülejäänud võistlustel head hüdratatsiooni ja toitumisharjumusi. Elite sportlased võivad ikkagi hoida alamõõdet 6-minutilist miili kiirust, kuid hea jõupingutus on midagi, mis on kiirem kui 8-minutilist miili, nii et võistlus kestab 22-26 minutit.

Ärge unustage neljandat spordi triatlonist – üleminekut. Teie ujumisvarustuse eemaldamine oma kiiverisse, jalgrattapüksid ja kingad ning seejärel hiljem oma jooksu riided ja jalgadega liikudes saab minutid minna või minna raseerida oma viimast korda. Üleminekuperiood sõltub oskustest ja praktikast, samuti teie valikutest käikulaskmisel. Kolmekohalisel ülikonnal on spetsiaalselt valmistatud rõivastus, mis on kolm korda ujumistrikoodina, polsterdatud jalgrattakomplekt ja jooksuv varustus, mis lühendab mõnda üleminekuperioodi lagunemist. Kogu varustuse paigaldamine ja süsteemi planeerimine eelnevalt võib viia üleminekuajaga vahemikus 1 minut, 30 sekundit rohkem kui 3 minutiks. Üleminekupiirkonna suurus ja selle vahemaa ujumis-, jalgratta- ja siseruumides asuvate ja väljalükkavate osade puhul mõjutavad ka seda aega, mis kulub selles võistlusosas. Kui lisate üleminekuperioodidele ja kogu ürituste kogusumma, võib eliidi lõpetajal jõuda umbes ühe tunni jooksul sprindi triatlonini, samas kui keskel võistlejad võivad tulla umbes 1 tund, 30 minutit. Kiireimad mehed on tavaliselt kiiremad kui kiiremad naised ja kiireimad nooremad võistlejad on tavaliselt kiiremad kui kiiremad meistrid – kuid see ei kehti igal võistlusel. Lõppkokkuvõttes on triatlon individuaalne sport – nii et teie eesmärk on paremini oma aega ja teha oma absoluutset parimat võistluspäeva.

Survima ujuda

Tsükkel Tugev

Käivitage see välja

Kokku see kõik üles