Mida peetakse aeroobikaks?

Aeroobsed harjutused on saadaval mitmel kujul, sealhulgas kõndimine, sörkimine, ujumine, jalgrattasõit ja tantsimine. Kui teete aktiivsust 15 kuni 20 minutit otse, säilitades südame löögisageduse, mis on 60-80 protsenti teie maksimaalsest südame löögisagedusest, peetakse seda aeroobseks aktiivsuseks. Aeroobsed tegevused pakuvad mitmeid eeliseid, nagu kardiovaskulaarse tervise paranemine ja paranenud vastupidavus.

Aeroobne vs. Anaeroobne

Pikaajalised, madala intensiivsusega tegevused on tuntud kui aeroobsed harjutused, lühiajalised ja suure intensiivsusega tegevused on tuntud kui anaeroobsed harjutused. Anaeroobsete harjutuste näideteks on sprint, sulgpall, jalgpall ja tõstemõistmine. Aeroobsed vahendid õhuga või hapnikuga. Hea võimalus öelda, kas teie harjutus on aeroobne või anaeroobne, on teie hingamine. Näiteks aeroobsete tegevuste ajal peaksite tegelema lühikese vestlusega. Teiselt poolt tekitavad anaeroobsed tegevused õhku, kui proovite rääkida. Teil on suurem tõenäosus ka valus lihaseid ja väsimus pärast anaeroobset aktiivsust kui te olete pärast aeroobset harjutust.

Aeroobika eelised

Aeroobne aktiivsus seab teie kopsud ja süda ja parandab südame võimet hapnikku kasutada. Selline harjutus, mis on koos tervisliku toitumise ja jõutreeninguga, aitab teil kontrollida keharasva sisaldust. Samuti suurendate oma vastupanu väsimusele ja tunnete ennast aktiivsemaks, kui te regulaarselt aeroobset tegevust tegelete. Muud eelised hõlmavad toonitud lihaseid, paranenud meeleolu, ärevuse vähenemist, lihasmassi suurenemist ja pinget.

Kõver

Alustades regulaarset aeroobse harjutuse rutiini, on oluline vältida aeroobse kõvera nimetamist treeningseanssideks. See kõver tähendab aktiivsuse intensiivsuse suurendamist, kuni jõuate oma sihthüstramäärale, vähendades seejärel intensiivsust treeningu kestuse ajaks. Aeroobsed tegevused on kõige efektiivsemad, kui suurendate seansi intensiivsust, kuni jõuate oma südame löögisagedusele, siis säilitage see taseme ülejäänud tegevuses. Kui te ei ole kujundatud või olete pikka aega harjunud, jõuate sihttsooni kiiremini kui need, kes on rohkem konditsioneeritud. Kuna teie süda muutub aeroobseks aktiivsuseks rohkem tingituna, peate tegema oma sihitud südame löögisageduse saavutamiseks palju tööd.

Aeroobika klassid

Aeroobarakud on harjutusvormid neile, kes soovivad saada seda tüüpi harjutust. Need klassid hõlmavad tavaliselt suure intensiivsusega ja vähese intensiivsusega harjutusi. Kui te olete liiga väsinud või teatud tegevus on liiga raske täita, jätkake liikumist vähem pingelises tempos, kõndige kohas või aeglaselt kiirendades ruumi. Aeroobsete harjutuste täielikuks kasuks on oluline jätkata liikumist kuni istungi lõpuni. Efektiivne aeroobne aktiivsus peaks hõlmama ka jahtumisperioodi, mis hoiab keha liikumas, kui südame löögisagedus normaliseerub.