Mis on halvim asi, mis võib juhtuda, kui kasutate dieedi tablette?

Riiklike toitumishäirete ühenduse hinnangul kulutavad ameeriklased igal aastal rohkem kui 40 miljardit dollarit – ligikaudu USA hariduskulud haridusele – aastas. Paljudel pillidel puuduvad tõendid efektiivsuse kohta ja mõned riskid ulatuvad seedetrakti sümptomitest ja kergete uneprobleemidest tõsisteks komplikatsioonideks. Halvim asi, mis võib juhtuda nende pillide kasutamisel, on üleannustamine või reaktsioon, mis põhjustab surma.

Kui olete ainega sõltuvad, tähendab see seda, et teie tung on muutunud nii tugevaks, et tunnete, et peate selle aine nõuetekohaseks toimimiseks tarbima. Kui olete sõltuvuses dieedi tabletidest, on psühholoogi ja autori Dr. Phil McGrawi sõnul sõltuvuses narkootikumidega. Selle tulemusena võite kogeda ärevuse kõrge taseme, leida end pillide suhtes vaimselt fikseeritud ja soovitud toimete saamiseks nõuavad pillide üha suuremaid annuseid. Toidust pillide kuritarvitamine on sageli seotud südameprobleemide, neerupuudulikkuse ja maksa toksilisusega – haigusseisunditega, mis võivad muutuda eluohtlikuks ja mida on raske pöörata. Kui te lõpetate pillide võtmise, võivad teil esineda tõsised kõrvalekalded nagu depressioon, ärrituvus, peavalu, iiveldus ja oksendamine.

Maks on teie ülakeha suur orel, mis aitab teie organismil seedida toitu ja eemaldada jäätmeid. Paljud dieedi tabletid on põhjustanud maksakahjustust – seisund, mida võib korralikult diagnoosida ja ravida, kuid mis ei pruugi põhjustada märkimisväärseid sümptomeid. Toidu- ja ravimiamet avaldas 2001. aastal tarbijatele hoiatuse kaalukaotusetoetuse LipoKinetixi kohta pärast seda, kui selle kasutajad on teatanud mitmest maksakahjustusest. Maksakahjustusega on seotud ka suuri annuseid, mis on leitud paljude kehakaalu langetamise ja meeleolu suurendavate toidulisandite puhul.

Kopsuarteri hüpertensioon või PPH on kõrge vererõhu tüüp, mis mõjutab kopsude artereid. J. Douglas Bremneri poolt “Enne kui võtate seda pilli”, võib toidulisandeid sisaldav tablett suurendada riski PPH-le kuus korda. PPH-ga seotud dieetpillide koostisosadeks on deksfenfluramiin, dietüülpropioon, fenfluramiin, klobensorek, fenproporek, pemetrasiin ja teised ühendid. Kui te võtate dieeti rohkem kui kaks kuud, võite PPH-i arendada 23 korda tõenäolisemalt kui siis, kui te pole neid ravimeid kunagi võtnud. PPH-i sümptomiteks võivad olla õhupuudus, eriti treeningu ajal, väsimus, peapööritus, minestamine, pahkluude, jalgade või kõhu paistetus, valu rinnus või rõhk, sinakad huuled ja kiire südametegevus. Kui ravimit ei kasutata, võib PPH põhjustada vere hüübimist, kopsude verejooksu ja parempoolset südamepuudulikkust.

Rasketel juhtudel põhjustab teie dieedi tablette teie süda. Bremneri sõnul oli 49 südame seiskumisest põhjustatud surmajuhtumit seostada ravimi Meridia toiduga. FDA tegi teatavaks toidulisandite keelu, mis sisaldas taimsete stimulantide ephedra vorme pärast kõrvaltoimete, sealhulgas insuldi, südamelihase infarkti ja surmajõu langemist. Arvukad toidulisandite koostisosad, nagu guarana, kola pähkel ja valge paju, võivad tekitada sarnaseid mõjusid ja jääda tarbijatele kättesaadavaks. Mõnel juhul ei pruugi te mõista, et teil on südamefunktsioon, kuni te võtate südamega häiritud dieedi tablette. Toitpillide suurte annuste tarbimine ja nende kombineerimine teiste stimuleerivate ainetega, nagu energiajoogid, võib suurendada kardiovaskulaarset riski.

Sõltuvus

Maksakahjustus

Kopsuarteri hüpertensioon

Südame seiskumine