Barberi kasu

Barberry, põõsas, millel on hall, kitsad oksad, pakub palju kasu tervisele. Marylandi Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel on loomade ja katseklaasidega tehtud laboratoorsete uuringute põhjal leitud, et karbonaat sisaldab keemilist berberiini, millel on põletikuvastane, vererõhku langetav ja sedatiivne toime. Berberiin aitab krambihooge kontrollida ja on võimeline tapma baktereid ja parasiite. See võib edendada optimaalset immuunfunktsiooni. Berberiin võib samuti aidata parandada seedimist ja leevendada kõhuvalu, mõjutades soole lihaseid. UMMC soovitab konsulteerida arstiga enne barberi kasutamist.

Tugevdab oma südant

2012. aasta mais “Circulation Journal” avaldatud uuringus teatati, et barberi sisaldava toimeaine berbamiin kaitseb teie südant isheemia / reperfusiooni kahjustuse eest, mis on kudede kahjustus, mis on põhjustatud verevoolu taastumisest koesse pärast hapniku puudumist. Berbamine täidab seda tööd, reguleerides kaltsiumiioonide kontsentratsiooni rakkudes ja takistades valgu nimega calpaini aktiveerimist, millel on südamepuudulikkuse seisukohast oluline roll. Lisaks suurendab berbamiin südamelihase kontraktsiooni, suurendades rakkude tundlikkust kaltsiumile, mis on lihaste kokkutõmbumist reguleeriv mineraal, selgitas uuringu, mis ilmus 2011. aasta juuli väljaandes “Journal of Cardiovascular Pharmacology.

Haldab teie veresuhkrut

Barberry võib pakkuda kaitset 2. tüüpi diabeedi vastu, avaldas uuringu “Diabeet, Metaboolne sündroom ja rasvumine” juulis 2012 avaldatud uuringu. Uuringusse kaasatud teadlased palusid osalejatel 90 päeva jooksul tarbida preparaati, mis sisaldas harilikku ja Silybum marianumit, mida tuntakse ka piimakarjaga. Tulemused näitasid triglütseriidide ja üldise ja madala tihedusega lipoproteiini kolesterooli taseme langust ning madalamat tühja kõhuga insuliini ja glükosüülitud hemoglobiini – vereanalüüsi, mis näitas inimese keskmist veresuhkru taset kaks kuni kolm kuud enne testi. Selle tulemusel jõuti järeldusele, et punane, kui seda kasutatakse koos piimakarjaga, aitab stabiliseerida veresuhkru taset ja ravida diabeet.

Kaitseb teie maksa

2012. aasta juulis avaldatud “International Journal of Molecular Sciences” uuring näitas, et barberit pakub maksa kaitsmise eeliseid. Loomsetes uuringutes vähendas barberi eeltöötlus maksa- ja DNA-kahjustuse vähenemist, säilitas antioksüdantsete ensüümide normaalse taseme ja takistas maksakahjustusi, mida põhjustas toksiline kemikaal süsiniktetrakloriidi nime all. Kuid nende tulemuste kinnitamiseks on vaja täiendavaid uuringuid.

Ravib kõhulahtisust

UMMC sõnul võib barberit aidata ravida kõhulahtisust, sealhulgas reisija kõhulahtisust ja toidumürgistuse põhjustatud kõhulahtisust. Mõned uuringud näitavad, et barberry vähendab sümptomeid kiiremini kui antibiootikumid, võib-olla selle kahjutute omaduste tõttu. Siiski võivad antibiootikumid võimsamad olla seedetrakti bakterite eemaldamisel kui ravimtaimed. Kuna bakteriaalne kõhulahtisus võib põhjustada tõsiseid tagajärgi, soovitab UMMC võtta barberit koos standardse antibiootilise raviga. Samuti võite antibiootikumide kasutamist vähendada, vähendades antibiootikumide efektiivsust, nii et konsulteerige oma arstiga enne nende kahe kombinatsiooni kasutamist.

Ravib nakkusi ja nahahaigusi

Barberry’t kasutatakse põletiku ja seedetrakti, hingamisteede ja kuseteede infektsiooni leevendamiseks, ütleb UMMC. Maitsetaimi kasutatakse ka naha või tupe pärmseente infektsioonide leevendamiseks. Barberiekstrakt võib aidata leevendada teatavate nahahaiguste sümptomeid, nagu akne ja psoriaas. Siiski tuleb nende eeliste kinnitamiseks teha rohkem uuringuid.