Viinamarjapulgad küpsetamiseks

Küpsetav venna tegelikult tähendab liha röstimist selle ettevalmistamise esimese sammuna. Mõistet “küpsetamine” kasutatakse tavaliselt saiapreparaatide, kookide ja suupistete jaoks, samas kui mõiste “küpsetamine” kehtib liha ja köögiviljade kohta. Mõlemad mõisted osutavad küpsetatud küpsetamise kasutamisele ahjus, tihedalt paigaldatavas pannis või hammas.

Expert sisend

Vastavalt D & R Processing’i kaasomaniku Dave Firnetti D & R veebisaidile käsitlevad venna, nagu teeksite loomade sarnaste osade veiseliha jaotustükid. Venisoni seljatükk, mida nimetatakse ka backstrap’iks, asub mõlemal pool hirve lülisamba ja vastab ribi silmale ja New Yorgi riba prahiale. Mõelge kogu venna koelu kui kondita röstitud. Erinevalt veiselihast on hirvlastel vähe rasva. Venisoni seljaga on vaja marinaadist ja kastmist, et säilitada tundlikkus ja maitse.

Terve Backtrapa

Keerake backsstrap peksoni viiludega, mida hoitakse hambahoogudega, või hõõruge see kokku oliiviõliga ja rulli segu sibula ja küüslaugupulbri, peterselli ja musta pipraga. Röstrid peavad olema piisavalt suured, et võimaldada vähemalt 1/2 tolli jalajäljel ja jalutusriba seintel. Liha küpsetamine 325 kraadi Fahrenheiti kohta, mitte 350 kraadi, mida kasutatakse veiseliha puhul, tagab, et liha jääb niiskeks. Küpsetatud vilistik koo 32-38 minutit ühe kilo kohta, soovitab Craig Meyer Ask Meatmanilt või kuni liha termomeeter ummikus paksemas osas seljaosa, puudutamata pan registreerib 160 kraadi Fahrenheiti.

Curried Full Venison Loin

Tee oma karripulber kuuma pudeliga oliiviõli või saflooriõli abil, segades koriandri, köömniidi ja kardemoni seemneid, tähtanise papusid ja piparüdamikke segades, segades neid, kuni aroomid teie kööki täidavad. Lisage kurkum, küüslaugupulber ja kuivatatud hakitud sibul, enne kui kraapitakse vürtsid kohviveskisse ja keerake need peeneks pulbriks. Lisage 2 spl valget pulbrit 16 oz-ni. Tavaline jogurt; panna klaasköögiviljakarpi klaasikoogi tassi ja katta see ühtlaselt kaerjogurtiga. Ameerika Ühendriikide Arenguagentuur märgib, et marjakk võib marinateerida kolm kuni viis päeva ohutult, et vähendada maitset “gamey”, kuid pärast selle kasutamist ära visata marinaadist. Kasutage paberrätikuid, et pühkida kääritud jogurt ja pehme kastme kuivaks enne selle küpsetamist.

Harilikud või leiba kookorrid

Kui lõikate venison loinsi 1-tollise paksusega kotletidesse, võite need pärast jahutamist jogurt, muna või puuviljadest purustada jahu, panoko-leivapuru või purustatud kreekeriga. Parimate tulemuste saavutamiseks vajavad venisepähkli kotletid nende vahel vahemikus 1/4 kuni 1/2 tolli. Küpseta neid 325 kraadi Fahrenheiti, kuni liha termomeeter registreerib 160 kraadi. Laske seljatükid enne serveerimist 5 minutit puhata.