Mis juhtub lihaste pärast raskuste tõstmist?

Enne kui lihased võivad tugevneda, tekib see rasket treeningut või vastupanuõpetuse käigus mikroskoopilisi kahjustusi. Paranemise protsess võib kesta nädal või kauem ja võib-olla kattuvad järgmise treeninguga. Tundlik valulikkus ja valu on oluline aspekt, mis aitab teil hinnata, kuidas treeningut jätkata.

Mikroskoopilised Tears

Treeningu ajal põhjustab intensiivne tõstmine lihaste kiudude ja sidekoega mikroskoopilisi pisaraid. Need rebendid väsivad lihaseid ja kogunevad suurtes kogustes. Nõuetekohase puhkeaja ja piisavate toitainetega on lihased järgnevatel päevadel aeglaselt ümber ehitatud, kuid täielikku remonti võib võtta nädal või rohkem. Tervendamiseks ja kasvu jaoks on oluline vahetult pärast treeningut süüa süsivesikuid, proteiine ja mõnda rasva.

Lihased ümberehitatud

Keha võime taastada oma lihaseid suurendab ka suurust, tugevust ja lihaste suutlikkust. Tavaliselt vanane kude eemaldatakse enne uue koe sünteesimist. Valgu seedimine annab tooraine, mida saab kasutada uute lihaste sünteesimiseks.

Valulikkus

Pärast treeninguid 24 … 72 tundi või rohkem tekkis valulikkus, kui arvatakse, et see tekib piimhappe kogunemisest, mille lihased toodavad energia kasutamise ajal, kuid nüüd arvatakse, et valulikkus on lihaste pisarate otsene tulemus. See valulikkus on tuntud kui hilinenud alguses tekkinud lihaste valulikkus või lühem DOMS.

Valu tüübid

DOMS võib põhjustada jäikus, turse, tugevuskadu ja valu. See erineb treeningu põletamisest või sügavast pidevast vigastusest, mis võib takistada põhitegevust või rutiinseid ülesandeid. Vigastused võivad olla liigsete lihaste ja suurte, ebatervislike pisarate teke. Teisalt on DOMS märgiks edusammude ja nõuetekohase kaalutreeningu.

Vastupidavus

Kõige valusam valulikkus esineb tihti veteranidel, kes alustavad uut rutiini või algajatele. Teisisõnu, kõige olulisem arv tervislikke ja produktiivseid pisaraid moodustub tavaliselt lihastes, mis ei ole intensiivse treeningu intensiivse treenimisega täielikult aktiveeritud. Piisavalt harjutades saavutab lihas vastupidavuse, kuid teie väljaõpe peab alati jääma üheks sammuks mugavaks treeninguks ja kiireks, valututeks taastumiseks.