Liigsete süsivesikute tarbimise tunnused ja sümptomid

Ameeriklased tarbivad süsivesikuid kogustes, mis sageli ületavad 300-400 grammi päevas. Enamik Ameerika standardse toiduga seotud süsivesikuid pärineb teradest, tärklisest köögiviljadest, suhkrust, puuviljadest, jogurt ja piimast. Ameeriklaste 2010. aasta toitumisjuhised soovitavad, et 45-65% teie kaloritest pärineksid süsivesikutest. Kui tarbite rohkem kui teie keha saab hakkama saada, võite hakata kogema mõningaid terviseprobleeme.

Üheks liigse süsivesikute tarbimise üheks tunnuseks on kehakaalu tõus või kehakaalu kaotamine. Mitte ainult süsivesikute tarbimine ei anna teie toidule lisakoororeid, vaid stimuleerib suurema hulga insuliini vabanemist. Kõrge insuliinisisaldus aitab teil kontrollida veresuhkru taset, vähendades oma veres levivat suhkrut, mis on süsivesikute sisaldavate toiduainete seedimise tulemus, oma rakkudesse, kus seda ladustatakse rasvana.

Seedeprotsessi jooksul jagatakse süsivesikud glükoosiks või suhkruks, mis seejärel imendub sinu vereringesse. Mida rohkem süsivesikuid te söödate, seda suurem on teie veresuhkru tase pärast söömist. Teie kõhunääre tavaliselt vabastab insuliini kogustes, mis on proportsionaalsed teie veresuhkru taseme tõusuga. Kuid aja jooksul võib teie kõhunääre muutuda vähem tõhusaks, kui tekiks suurtes kogustes insuliini. Kui teil esineb prediabeeti või diabeet, on teie kõhunäärmetel juba väsimustunnuseid. Selle tulemusena võib teie ülemäärane süsivesiku tarbimine põhjustada kõrge veresuhkru taset ja kontrollimatut diabeedi.

Teie triglütseriidid peaksid ideaaljuhul olema alla 150 milligrammi detsiliitri kohta, et teie süda oleks tervislik. Toitu liiga palju süsivesikuid seostatakse kõrgema triglütseriidide tasemega, kuid teie süsivesiku tarbimise vähendamine võib aidata teil viia need tasemed soovitud vahemikku vastavalt 2005. aasta augustis “Toitumine ja metabolism” avaldatud paberile.

HDL-kolesterooli nimetatakse tihti heale kolesteroolile, mis kaitseb teie südant südame-veresoonkonna haigustest. Ideaalis peaks teie HDL-kolesterooli sisaldus olema 60 milligrammi detsiiter või rohkem. Suure süsivesikutega dieet on tihti seotud madalama HDL-kolesterooli tasemega. 2004. aasta mais avaldatud “Inimese meditsiini aastakäigu” uuringus leidis, et kalorsusega piiratud, kõrge rasvasisaldusega dieediga inimestel oli oma HDL-kolesterooli taseme langus 1,6 milligrammi ühe detsiliiteri kohta, samal ajal kui rühm oli määratud madala süsivesinikega Toitumine suurendas oma HDL-i 5,5 milligrammi kohta dekileti kohta.

Kaalutõus

Kõrge veresuhkru tase

Kõrged triglütseriidid

Madal HDL-kolesterooli tase