Mis spordis kasutatakse hamstrike?

Iga liikuvust ja tugevust sõltuv sport kasutab hamstrike kiirust, kiirust ja võimsust, kuid on olemas spordialasid, kus hamstringlihaste mõju – mis asub reie tagumisel küljel ja ulatub tuharast kuni põlve – on dramaatiline.

Sprinting

Kuigi kõik jooksjad sõltuvad nende hamstritelt, on sprinteri edu suuresti sõltuv selle lihase tervislikkusest ja tugevusest. Hamstring pannakse katsele mis tahes sprindi ralli alguses, kuna see on lõhkeaine tugevuse tõttu, mis on vajalik rööbastee käivitamiseks stardiblokist. Seejärel peab sportlane kiirustama ja säilitama selle kiiruse kogu võistluse vältel. Sprinter loob tugevuse lihaste kokkutõmbamisel kehakaalu treenimisega ja säilitab paindlikkust venitusharjutuste abil.

Jalgpall

Jalgpalluritel on vaja kiirust kiirendada ja jõuda kiiremini. Samuti peavad nad suuna kiiresti muutma, hüppama kõrgele, saagi läbima ja neelama võimsaid tabamusi, ja seejärel tegema seda kogu aeg uuesti. See tähendab, et nad sõltuvad nende hamstrike tervisest ja elujõulisusest. Et edu alustada, peab ta kiirendama mineviku tegelejaid ja avanema suurte mängude tegemiseks. Endine Detroiti lion Barry Sanders on tunnistatud üheks kõige ohtlikumaks jalgpalli ajaloost, kuna ta suudab suurt mängimist murda. Tema üldine jalgade tugevus võimaldas tal hüpata potentsiaalsetest võistlustelt ja tema võimsad hamstrings andis talle võimaluse teha pikki jooksmisi.

Ujumine

Ujumisel olev freestyle löök sõltub iga hammastega lihastest. Sääreluu lihased peavad olema piisavalt soojendatud, kui jõuate basseini sisse või panete end kramplise või hamstringi tõmbamise ohtu. Kui olete soojendanud ja valmis rongisõitma või võistlema üritusel, aitab ujumine ise tugevdada lihaseid. Paljud teiste sportlaste sportlased kasutavad ujumist, et aidata hamstring lihaseid seista või tugevdada.

Korvpall

Plahvatusohtlik hüpped, mille tulemuseks on korvpallipurk, blokeeritud lask või peamine tagasitõmbumine, on tihti kokkupõrke tugevuse tagajärg. Kui korvpallurid hüppavad jalgast välja, kasutavad nad hamstringi poolt käitatavat plahvatusohtlikku liikumist, kuid kui korvpallimängija kasutab kahe jalaga hüppamist – tavaliselt siis, kui mängija on istutatud korvise all, – keredetailid, liblikad ja Tagasi lihased võtavad üle. Mängija peab tugevdama ja paindlikkust hamstritel, kui käivitab ühe jalaga hüppamise, mis on nii tavaline, kui mängija suudab kohtu üles pöörata serva poole.