Miks ma saan lihaskrampe pärast seda, kui ma söön banaane?

Banaane soovitatakse tavaliselt lihaskrampide vältimiseks ja seda ei peeta tavaliselt põhjuseks. Kui pärast banaanide söömist ilmnevad lihaskrambid, võiksite kaaluda seda, mida te veel selle aja jooksul teete, et näha, kas on veel üks võimalik põhjus. Rääkige oma arstiga, kui teil esineb seletamatuid lihaskrampe.

Elektrolüüdid ja krambid

Üks lihaskrampide potentsiaalne põhjus on elektrolüütide, sealhulgas naatriumi, kaaliumi, magneesiumi ja kaltsiumi tasakaalustamatus. See tekib mõnikord siis, kui teil on dehüdreeritud pikka aega harjutatuna ilma piisavalt vedelikku joomata või harjutamist väga kuuma ilmaga. Kaaliumi puudus võib mõnikord põhjustada lihaste krampe. Iga söömiseks mõeldud keskmine banaan annab umbes 422 milligrammi kaaliumisisaldust, mis on 12 protsenti päevasest väärtusest. Samuti annab see kaltsiumi ja väikese koguse magneesiumi jälgi. Väike banaan annab teile 10 protsenti DV-st ja suurel banaanil on kaaliumisisaldus 14 protsenti DV-st.

Banaanid ja krambid

Banaanide söömine võib aidata teil hoida teie kaaliumisisaldust ja vähendada teie riski lihaskrampide tekkeks, kuid need ei pruugi olla kasulikud nende krampide raviks pärast seda, kui need on saanud. 2012. aasta Athletic Training Journalil avaldatud uuring näitas, et banaanide ühe kuni kahe portsjoni söömine ei suurendanud piisavalt kaaliumisisaldust ega seda piisavalt kiiresti, et ravida harjumusega seotud lihaskrampe.

Muud võimalikud põhjused

MedlinePlusi andmetel on kõhulahtisuse suurim tõenäosus treenimise ajal vedelike ebapiisavaks. Need võivad olla ka vigastatud või ülekasutatavate lihaste, ravimite, menstruatsioonide, hüpotüreoidismi, alkoholismi, neerupuudulikkuse või raseduse tõttu. Kui teie krambid kestavad kaua, tekivad korduvalt, ärge pingutage või venitage raskemaks, võtke ühendust oma arstiga.

Alternatiivid banaanidele

Kui teil on halbu reaktsioone banaanide puhul, saate oma kaaliumist paljude muude toiduainete. Tassi rasvapiima või jogurtit, 3 untsi kala või kana, keskmise küpsetatud kartulit, suhkrut või tomatit, 1/2 tassi talvekapsast või spinatit, 3/4 tassi apelsinimahla, kolme aprikoosi või tassi Kastanipuu kõik annavad rohkem kui 300 milligrammi kaaliumit, muutes need eriti head mineraalallikad. Punane liha, spargelkapsas, peet, herned, õunad, apelsinid, maasikad ja virsikud pakuvad ka mõõdukat kogust kaaliumi.