Mis juhtub, kui te lõpetate jõusaali minema?

Kuigi teie lihased ei pöördu koheselt kattekihiga ja potti kõhtu ei ilmu üleöö, siis väheneb teie kehalise võimekuse tase, kui lõpetate jõusaali sisenemise. Selle languse määr sõltub sellest, kui sobilik algasite ja kui kaua olete töötanud.

Aeroobsete treeningute lõpetamisel väheneb teie südame-veresoonkonna võimekus. Näiteks kõrgelt väljaõppinud sportlased kogevad oma südame-veresoonkonna sobivuse kiiret ja dramaatilist langust esimese kolme nädala jooksul pärast seda, kui nad lõpetavad töötamise, mille järel fitness harjutus aeglustab, vastavalt Ameerika harjutusnõukogule. Kui teie sobivusaste on kõrge, kuid madalam kui sportlik sportlane, hakkab teie fitness tase langema umbes 12 nädala pärast. Kui teie sobivuse tase on madal või mõõdukas, säilitate oma fitness taseme vaid mõne nädala jooksul, pärast seda langeb see kiiresti.

Teie lihaste tugevus väheneb, kui loobute oma jõutreeningu rutiinist, olenevalt teie sobivusest ja kui kaua olete jõutreeningu saanud. Kvalifitseeritud sportlased võivad oma lihasjõudu säilitada mitme nädala või isegi kuu jooksul. Samuti hoiavad nad kehalise aktiivsuse kõrgemat taset pärast seda, kui need kaotavad raskuste tõstmise kui need, kes on jõutreeningut uuemad. Kui olete jõutreeningu uus, liigutavad lihased kiiremini ja võivad taanduda samale tasemele, mida nad olid enne jõutreeningu rutiini alustamist.

Kaalu saavutamine on potentsiaalne kõrvaltoime, kui te lõpetate jõusaali sisenemise. Sinu jõusaali treeningud põlevad kaloreid ja suurendavad teie ainevahetust, mis aitab korrapäraselt säilitada või isegi kaalust alla võtta. Vastavalt Harvardi meditsiinikooli andmetele võib 155-naelise inimese tunnis treenida ühe tunni jooksul kehasse 334 kuni 596 kalorit, sõltuvalt intensiivsuse tasemest. Tõstmine põleb 224-446 kcal tunnis 155-le inimesele.

Isegi kui te lõpetate jõusaali jõudmise, on teil võimalik oma kehakaalu ja sobivuse taseme säilitamiseks kasutada teatud tüüpi harjutusi. Aeroobse tegevusega mittesuitsetajate vallas on jalutuskäik, sörkimine, jooksmine, jalgrattaga sõitmine või hüppamine. Kodus tugevuskoolitus on võimalik koos odavate takistusribadega või piimukottetelt, telefoniraamatust või muudest rasketest majapidamistarbetest valmistatud raskustega.

Kardiovaskulaarne treening

Tugevus kadu

Kaalutõus

Liigu edasi