Imetav nina paks roheline tropp

Nina tühjenemisega paksu rohelise nööriga laps on kõige tõenäolisem sinusiit, tuntud ka ninavere infektsioonina. Võimalik on teha mitmeid samme, et leevendada valulikke nina ja pakkuda oma lapsele mugavust. Alati konsulteerige oma lapse arstiga sümptomite nõuetekohase diagnoosimise ja raviks.

Identifitseerimine

Paks roheline nina väljutamine on sinusiidi üldine sümptom. Ninaohuinfektsioon on sageli põhjustatud külmetusest. Kui teie imiku ülekoormus ja nohu on kestnud üle 10 päeva, on tõenäoline, et siinusinfektsioon on tõenäoline. Teised sümptomid on köha, mis halvendab öösel, tõmmates kõrvu, halb hingeõhk ja palavik vahemikus 100 kuni 102 kraadi Fahrenheiti. Teie imikute silmalau võib sageli esineda udune ja tumedad ringid võivad olla silma all.

Põhjus

Sinusiit on sekundaarne infektsioon, mis on sageli põhjustatud tavalisest külmast viirusest – kuigi ka sinusinfektsioonid võivad tuleneda ka bakteriaalsest või seennakkusest. Ventiili põletik ninas ja ninatisi blokeerib ninavere avasid nii, et lima ei tühjene normaalselt. See ummistus loob nina sees oleva keskkonna, mis on pime, soe ja niiske – suurepärane keskkond bakterite kasvu jaoks. Bakterite ülemäärane kasv põhjustab sinusinfektsiooni. Roheline heide on tingitud põletike täitmisest.

Ravi

Ostke soolase vee ninasprei ja manustage pihus imiku ninasõõrmesse. Lase pihustatult ühe minuti pärast istuda ja seejärel võtta kummipulber süstalt ja eemaldada imiku nina ülemäärast lima ja vedelikku. Pöörake oma dušš kuumimasse asendisse ja sulgege vannitoa uks. Istuge aurusa toas oma lapsega 15 minutit hommikul, öösel ja päeva jooksul. Kasutage kummist pirniga süstalt pärast aurusõitu. Kasutage oma beebi toas niisutajat, et õhk niisutaks. Kui siinuse infektsioon on püsiv, määrab arst sageli antibiootikume, mis võetakse kaks kuni kolm nädalat. Imetamine lastele või valem toitub sageli limaskesta sekretsiooni lahjendamiseks. Atsetaminofeeni kasutatakse sageli valulike ninatisütuste leevendamiseks ja beebi palaviku vähendamiseks.

Ärahoidmine

Ülemine hingamisteede haigused on parim viis põõsasinfektsiooni vältimiseks. Imiku rinnaga toitmine kaitseb teda hingamisteede infektsioonide eest mitu aastat. Veenduge, et kõik teie leibkonnad pesevad käed sageli. Ärge kunagi lubage kellelgi, kes haigestub, oma lapsele kinni pidama. Hoidke oma beebi kodus ja avalikes kohtades, kui võimalik, külma ja gripi hooajal. Ärge suitsetage oma beebi ümber, kuna see võib ärritada ülemist hingamisteid ja vähendada teie beebi immuunsüsteemi arengut.