Kasutab ainsat angina?

Stenokardia on valu rindkeres, mis tekib siis, kui teie südamele on ebapiisav verevool. See võib olla südamehaiguste eelkäija. Harjutus on tavaliselt südame tervise jaoks hea, kuid peate selle hoolikalt lähenema, kui teil on tekkinud anginaalne vererõhk, et olla kindel, et te ei tekita ennast rohkem kahju.

Stenoki tüübid

Kaks peamist tüüpi stenokardiat on stabiilne ja ebastabiilne stenokardia. Stabiilne stenokardia on krooniline seisund, kus teil tekib füüsilise koormuse ajal rindkerevalu, nagu näiteks harjutamisel. Stabiilne stenokardia on prognoositav, te saate sageli teada, millal oodata episood ja kui kaua sümptomid kestavad. Ebastabiilne stenokardia on juhuslikum, tunnete valu, kui olete rahul, ja sümptomid ilmuvad ilmselt sinist ebajärjekindlalt.

Stenokardia ennetamine ja harjutus

Mõõdukas harjutus võib aidata teil vältida stenokardiat ja vähendada südamehaiguste ohtu vastavalt riiklikele tervishoiuinstituutidele. Teie südameprobleemide, sealhulgas stenokardia risk suureneb, kui teil on ülekaaluline. Igapäevane treenimine võib aidata teil liigse kehakaalu, vere glükoosisisalduse ja kolesterooli tasemete vähendamist ja stressi vähendamist. MayoClinic.com teatas, et stressi vähendamine elustiili muutuste kaudu võib olla osa stenokardia ravist. Treeningu ajal teie kehas vabanevad endorfiinid võivad aidata teil tunda vähem stressi ja lõdvestuda, mis võib põhjustada positiivseid füüsilisi muutusi. Rääkige arstiga oma seisundist enne, kui kasutate treeningut stenokardia raviks.

Patsiendi enda jaoks

Kui hakkate oma arsti järelevalve all tegema, on oluline tempo ise, nii et stabiilse stenokardia valu ei võtaks oma jõupingutusi. California-põhise Whitaker Wellness Instituudi dr Julian Whitaker selgitab, et stabiilse stenokardiaga inimesed saavad treeningu alguses peaaegu alati ebamugavust, kuid tegevuse lõpetamine pole tingimata ainus lahendus. Treeningu vähendamine ja aeglustamine võivad põhjustada valu hajutamist, kuna harjutus tugevdab teie südant ja ülejäänud keha.

Kaalutlused

Paljud meditsiinilised seisundid, sealhulgas stenokardia, võivad tänu treeningutele paraneda, kuid ainult siis, kui need on kombineeritud teiste ravimeetoditega. Stenokardia korral on ravi ka osa teie elustiili kohandamisest tervislike, toitvate toitude ja suitsetamisest loobumisega. Stenokardia rütmihäirete minimeerimiseks võidakse määrata selliseid ravimeid nagu nitroglütseriin, võtke oma ravimid ja järgige arsti korraldusi, isegi kui te kasutate oma seisundi kontrollimiseks.