Milline on hea ketokosisaldusega dieeti sisaldav valgu raputus?

Ketosee dieet – seda täpsemalt nimetatakse ketogeenseks dieediks – tavaliselt sisaldab see kolme toitumisalast omadust: madala süsivesikusisaldusega, kõrge rasvasisaldusega ja mõõdukas valgu tarbimine. Selline dieet paneb sind ketoosi, ainevahetuslikku seisundisse, kus keha põleb rasva energia asemel süsivesikuid, selle tavalist energiaallikat. Madala süsivesikute sisaldusega toiduga töödeldud proteiinid vastavad teie vajadusele, kui soovite ketogeenset dieeti järgida. Küsige oma arstil enne suurte dieedi muutuste tegemist.

Valgu koostisosad

Kui te järgite ketogeneenset toitu, peate oma dieedil sisaldama mõõdukat valku. Kui tarbite liiga palju valku, muudab teie maks mõne valgu glükoosiks, et seda energiat kasutada, selgitab medi-stati arstiabikliinikute kaasasutaja dr Michael Eades. See aeglustab üleminekut rasva põletamiseks energia saamiseks. Proteiini tarbimine peab jääma piisavalt kõrgeks, et vältida lihaskaotust ja piisavalt madalat, et ketoseerumist mitte sekkuda, selgitab autor Lyle McDonald oma raamatus “Ketogeneetiline dieet: täielik juhend Dieteri ja praktikandi jaoks”. McDonaldi andmetel vajate keskmiselt 0,8 grammi valku 2,2 naela kehakaalu kohta, kui olete istuv ja 0,9 grammi, kui te olete aktiivne, kuigi esimese paari päeva jooksul võib teil olla vaja kuni 150 grammi valku päevas Ketogeense dieedi nädalad. Valgupreparaadid sisaldavad sageli 20 kuni 30 grammi proteiini portsjoni kohta, ära joo valguriuid, mis ületavad teie päevase piiri, kui te juua mitu päeva.

Süsivesikute piirid

Kui te jootate valgu raputamist, kontrollige märgistust, et veenduda, et raputused ei sisalda rohkem kui paar grammi süsivesikuid. Niikaua kui hoiate oma süsivesikute tarbimist päevas vähem kui 50-80 grammi, läheb keha ketoosiks, selgitab tema veebisaidil Mark’s Daily Apple autor ja treener Mark Sissons. McDonaldi sõnul põhjustab süsivesikute vähem kui 30 grammi päevas ketoosit kiiremini. Kui te võtate joobes valget värinaid asendusjookideks või suupisteks mitu korda päevas, võib 10 grammi sisaldav valgurõhk põhjustada teie päevaraha ületamist.

Rasvade kogused

Mõned valgu raputused ei sisalda palju rasva. Te peate rasva põletama ketogeneelsel dieedil. Easid soovitab, et võite lisada rasvavaba valgu värinaid, lisades kookospähkliõli. Kui teie valgu raputus ei sisalda piisavalt rasva, lisage kookosõli, pähklid või mõni muu raputatav õli.

Kaalutlused

Ketogeenne toitumine erineb vastavalt nende eesmärgile. Inimesed, kes püüavad kaalust alla võtta, järgivad tihti ketogeneelset toitu koos rasvade ja süsivesikute erinevate suhetega valgu suhtes kui dieedil, millele järgnevad kulturistid või epilepsiaga lapsed, kelle ketogeneetiline dieet võib sisaldada kuni 90 protsenti rasva. Rääkige oma arstiga sellest, milline ketogeniline dieet võib teile kasuks tulla ja vali rabedad, mis varustavad vajalikke toitaineid teie arstiga soovitatud protsentides.