Milline on kaltsiumi d-glükaraadi tervisele kasulik mõju?

Kuigi kaltsiumi D-glükaraat on kaltsiumi allikas, on selle ühendi glükaraadi komponent, millel võib olla mõningane kasu tervisele. Memorial Sloan Kettering Cancer Center. Kuigi on olemas mõned esialgsed tõendid kaltsiumi glükaraadi tervisele kasulikkuse kohta, ei ole piisavalt uuringuid kaltsiumi glükaraadi toidulisandite soovitamiseks inimestega. Kuid see on leitud paljudes toidulisandites puuviljadest ja köögiviljadest ning teie puu- ja köögiviljade tarbimise suurendamine on osutunud kasulikuks tervisele.

2010. aasta märtsis Anticancer Research’is avaldatud loomkatsetes leiti, et kaltsiumglukaraat võib pärssida suuõõne vähki. Siiski on vaja täiendavaid uuringuid, et teha kindlaks, kas inimestel on see sama mõju. 2002. aastal Alternative Medicine Review’is ilmunud artikkel märkis, et esialgsed loomkatsete tulemused on näidanud, et kaltsiumglükaraat võib vähendada ka naha, kopsu, eesnäärme-, rinna- ja maksavähkide riski. Kaltsiumi D-glükaraat võib samuti aidata vähendada östrogeeni taset, mis on kasulik hormooniga seotud vähkide toime piiramiseks.

Teie kaltsiumi D-glükaraadi kogumine toidus võib aidata teil hoida kolesterooli taset kontrolli all. Glükaro-1,4-laktoon, mis on kaltsiumi D-glükaraadi ainevahetuse produkt, võib põhjustada muutusi kasulike bakterites rottide seedetraktil, mis aitavad piirata nende kõrge kolesteroolisisalduse riski, vastavalt ajakirjas Journal of Agricultural and Food Keemia 2014. aastal. Kui inimesel on see sama mõju, võib kaltsium D-glükaraat pakkuda kardiovaskulaarset kasu.

2008. aasta aprillis rakubioloogias ja toksikoloogias avaldatud katseklaasi uuring näitas, et D-glükaro-1,4-laktooni ja antioksüdandi resveratrooli kombinatsioon võib aidata reguleerida vereliistakute moodustumise eest vastutavate trombotsüütide taset. Resveratrooli leidub jõhvikas, mustikad, tume šokolaad, viinamarjad, maapähklid, pistaatsiapähkel ja vein. Selle mõju kontrollimiseks inimestel on vaja täiendavaid uuringuid, samuti määrata, milline segu pakub kasu.

Söömise salat, viinamarjad, ubaapuud, õunad, greibid ja ristiõielised köögiviljad nagu spargelkapsas, rooskapsas ja kapsas aitavad teil suurendada kaltsiumi D-glükaraadi taset, kuna need sisaldavad glukarhapet. Apelsinid on ka üks selle toitaine paremaid allikaid.

Kuigi kaltsiumi D-glükaraadi kasutamisel ei ole teatatud kõrvaltoimeid, peate oma arstiga enne nende lisamist oma igapäevast rutiini kontrollima, et see oleks teile ohutu. Kui te võtate rasestumisvastaseid tablette, hormoonasendusravimit või Parkinsoni tõve ravimit entakapooni, vältige kaltsiumi D-glükaraadi toidulisandeid. Kaltsiumi D-glükaraat võib muuta need ravimid vähem tõhusaks.

Vähi ennetamise potentsiaal

Kolesterooli vähendamine

Vere leevendamise toiming

Toiduallikad

Võimalikud kaalutlused