Millised on kasu lutserni toonikust?

Alfalf on araabia keel “kõigi toiduainete isa”, mida araablased kasutasid nii palju kui sajandeid oma ja hobuste toiduna. Nad uskusid, et lutserni söömine või selle ekstrakti joomine toonikaga inimestele ja loomadele on tugevam ja tervislikum. Alfalfi kapsasid ja toonikku kasutatakse ka traditsioonilises hiina meditsiinis ja India ajurveedil kasutatavas medikamentides neerukivide, artriidi ja seedetrakti häirete raviks. Lutserni toonik on kontsentreeritud toitainete vorm võrreldes toores lutsernipõrsaste ja lehtedega ning inimestel on see sageli paremini seeditav ja imendunud, sest see on vedelik. Enne toidulisandite lisamist konsulteerige arstiga.

Kogu lutserni taim sisaldab mitmesuguseid toitaineid, mistõttu on see üks kõige toitevamaid toiduallikaid. See sisaldab massi järgi umbes 25 protsenti valku ja sisaldab lüsiini, aminohapet, mis mängib olulist rolli kaltsiumi imendumisel, lihaskiudude tootmisel, hormoonide, ensüümide ja antikehade tootmisel ning kahjustatud koe puhastamisel, nagu on viidatud “Inimese toitumise biokeemias”. Alfalfi lehed on rikas mineraalidega, sealhulgas kaltsium, magneesium, kaalium, raud ja tsink. Veelgi enam, lutserni taim on hea beeta-karoteeni, vitamiinide D, E, K ja B kompleksi, samuti klorofülli allikas. Lutserni toonika tarbimise eeliseks on see, et see sisaldab tavaliselt lutserni taime kõikidest osadest väljavõtteid.

Vastavalt “Advanced Nutrition: Macronutrients, Micronutrients, and Metabolism” määratletakse lutserni toonik, mis sisaldab mitmesuguseid toitaineid, mis on vajalikud energia tootmiseks ja pikaajaliseks füüsiliseks tegevuseks, näiteks B-vitamiinirühm, kaheksa asendamatut aminohapet ja kõrgeim klorofüllisisaldus mis tahes taimes. B-vitamiinirühm, eriti B6 ja B12, on vajalik rakkude metabolismi ja energia tootmiseks. Valkude valmistamiseks on vaja aminohappeid, mida saab energia tootmiseks metaboliseeruda. Kloorfüll stimuleerib punaste vereliblede tootmist, mis kannavad hapnikku kudedesse. Veelgi enam, lutsern suurendab taimsete vitamiinide assimilatsiooni, nii et kombineerides lutserni toonikku puuviljadega ja köögiviljadega võib olla sünergistlik või võimendav mõju, nagu on mainitud ajakirjas “Kaasaegne toitumine”. Alfalfi energiat soodustavad omadused stimuleerivad sageli söögiisu.

Lisaks sellele, et rikastatud klooriofiiliallikas, mis soodustab punavereliblede tootmist, on rafineeritud lutserni toonik. Raud on vajalik hemoglobiini tootmiseks, spetsiifiline valk, mis kannab vere punaliblede hapnikku ja annab vere värvi. Hemoglobiini või punaste vereliblede puudumine on nn aneemia, mis põhjustab väsimust, peapööritust, kahvatut nahka ja pinda kehatemperatuuri vähendamist, nagu on viidatud “Inimese biokeemias ja haiguses”. Lutserni toniseeriv vitamiin K soodustab terve vere hüübimist, mis on Haava paranemise jaoks hädavajalik. Lusikas peetakse samuti tugevalt leeliseliseks toiduks, mis annab veelgi kasu verele, kuna seda tuleb hoida leeliselises pH tasemes ligikaudu 7,35.

Vastavalt “Uus tervendavatele maitsetaimedele” võib lutserni võimas leelistav toime kehas lahustada kusihappe kristalle, mis vähendab seerumi kusihappe taset ja vähendab oluliselt podagra tekke riski, valulik põletikuline seisund, mis mõjutab jalgade ja käte liigesid. Suurenenud leelisus vähendab ka kõrvetised, seedehäired, mõned maoärrituse vormid ja üldiselt soodustab seedimist.

Lutserni toonik võib põhjustada isoblavoonide, steroolide ja saponiini glükosiidide olemasolu kolesteroolitaset langetavate omaduste tõttu, kuigi tõendid on kas anekdootilised või põhinevad loomkatsedel, nagu tsiteeritud meditsiinilises taimestikus. Rohkem teadustööd on vaja lutserni mõju kohta inimestele enne ravimist Nõudeid saab esitada. Alfalfa toonikut peetakse mittetoksiliseks, isegi suurtes annustes, kuid enne täiendava raviskeemi alustamist peate konsulteerima tervishoiutöötajaga.

Alfalfa kui superfood

Energia lutsern

Lutserni vere hoone jaoks

Alfalfi podagra ja kõrvetisedele

Alfalfa kõrge kolesterooliga