Õunasiidri äädika kasu hulgiskleroosile

Apple õuna äädikas on üks paljudest paranemismeetmetest, mida pakutakse sclerosis multiplexile. MS on seisund, kus teie kesknärvisüsteemi müeliini kahjustus häirib närvisüsteemi edastamist. Mõned sümptomid on pikaajalised ja mõned tulevad ja lähevad. Tingimus mõjutab kõiki teisiti, koos üldiste sümptomitega, alates koordineerimisprobleemidest kuni valu, nägemishäirete ning soole- ja põieprobleemide tekkimiseni. Kuigi õunasiidri äädikat võib õnnestuda kui diabeeti põdevatel patsientidel vere glükoositaseme alandamise tõttu, on BMC Gastroenteroloogia 2007. aasta uuringu kohaselt mis tahes kasu MS-ile parim, kui see on halb ja tõestamata teooria. Enne uue toiduabi saamist konsulteerige alati tervishoiuteenuse osutajaga.

Teooriad

MS-i dieetravimid järgivad nelja teooriat. Need on need, et MS on põhjustanud toitumine puudulikkus või toidu või toitainete ülejääk, allergiline reaktsioon toidule, toidu toksiline toime või “MS agensi” sissevõtmine vastavalt Louis J. “hulgikoldekõvastusele” Rosner ja Shelley Ross. Tervislik toitumine on tähtis, kui teil on MS, kuid arvukad spetsiaalsed MS-dieedid, mida aastate jooksul toetatakse, on osutunud ebaefektiivseks haiguse ravimisel või aeglustumisel või ei suuda ajas testida – midagi ei juhtu tõhusate abinõudega , Autorid märgivad.

Toiteväärtus

Apple’i siidri äädikat peetakse toiduna, mis suurendab teie üldist tervist, mis on oluline, kui teil on MS, vitamiini ja mineraalide sisalduse tõttu. Sellel on väikeses koguses kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, fosforit ja mangaani. Kuid 1 spl. Ameerika Ühendriikide põllumajandusministeeriumi toiduvarude andmebaasi andmetel ei sisalda õunasiidri äädikas märkimisväärset kogust vitamiine. Selles supilus on ainult 1 mg kaltsiumi, magneesiumi ja fosforit, 0,037 mg mangaani ja 11 mg kaaliumi.

Kaalium

Apple õuna äädika toetab nagu Paul Chappuis Bragg, autor “Apple Cider Miracle Health System” öelda, et äädikas on väärtuslik MS põdejatele, sest selle kaaliumisisaldus. Brag väidab, et kaaliumisisaldus on hulgiskleroosi ja paljude teiste haiguste, kaasa arvatud artriit, tsöliaakia, kõrge vererõhk, haavandiline koliit, Alzheimeri tõbi, diabeet, Crohni tõbi, hüpotüreoidism ja muud haigused. Kuid soovituslik kaaliumisisaldus on 4,7 g päevas või 4700 mg, samas kui 1 spl. Äädikas annab teile ainult 11 mg kaaliumi. Samuti, kuna paljudel toitudel on kaaliumisisaldus, on Medline Plus’i järgi toitumisvajadus äärmiselt haruldane. Paljude kaaliumitaseme langus võib põhjustada mõningaid MS-i sarnaseid sümptomeid, sealhulgas väsimust ja lihaste nõrkust ning võib olla eluohtlik, kuid kaaliumi väike langus ei tekita tavaliselt sümptomeid, märkisid MedlinePlusi eksperdid.

Platseebo efekt

Paljud haigusjuhtumid annavad MS sümptomite leebemaks õunasiidri äädikat. Kuid teaduslikud uuringud, lisaks platseebot mõjutavatele teguritele, ei toeta seda. Platseebo toime võib olla võimas. Isegi kui ravimeetod ei tekita tõelist efekti, on teadusliku Ameerika ajakirja sõnul arvamus, et see on sageli võimas meditsiin. Platseebo vastused on tingitud aktiivsest protsessidest teie ajus. Subliminantsed mehhanismid kontrollivad sageli teie kehas olevaid protsesse, mida te ei teadvusta teadlikult, mis põhjustab näiteks immuunvastuse muutusi ja hormoonide vabanemist. Teadlaste sõnul kinnitavad teadlased, et võltsravimid annavad kasu praktiliselt kõigis meditsiinis, nagu näiteks põletikulised haigused, Parkinsoni tõbi, vähk, depressioon, ärevus ja valu.

Hea toitumine aitab teil hoida oma kehakaalu langetamisel ja südame tervise edendamisel, kuid see ei paranda teie sümptomeid. Vitamiinide ja mineraalide täiendamine võib samuti suurendada tervist, kuid uuringud ei näita, et toidulisandid aeglustavad haigust või takistavad rünnakuid. Üleannustamine koos toidulisanditega võib tõepoolest põhjustada selliseid sümptomeid nagu nõrkus, tasakaalu ja tuimus, välja arvatud tavalised MS sümptomid, märkige Rosner ja Ross.

Dieet Factor