Miks mu lihased on pärast treeningut väga valusad?

Rasked treeningud näitavad, et valulikkus ja tugevus võivad teile meelde tuletada jõuliselt jõutreeningutest – või signaali tõsiste vigastuste, näiteks lihaspinge kohta. Meetmete võtmine valuslihaste ennetamiseks enne ja pärast treeningut võib aidata vähendada teie üldist valulikkust ja tagada, et teie lihased oleksid piisavalt tugevad, et anda neile piisavalt aega taastumiseks, võib see halvendada lihaseid.

Tüübid

Harjutuspõhine lihasnõrkus jaguneb Ameerika hariduskomisjoni arvates kahte kategooriasse. Esimene on koheselt lihaste valulikkus, mis tekib kehalise kasvatamise ajal või kohe, kui sooritate treeningut. Teine on hilinenud lihaste valulikkus, mis toimub ükskõik millisel päevil pärast treeningut ja kaob kolm päeva pärast selle algust.

Põhjused

Tugevuskoolitus põhjustab lihaskiududel mikroosakesed, mis paranevad tugevamate, tihedamate lihaste vastu. Kuigi see looduslik protsess toimub, võib valulikkus ilmneda. Lihaskiududele asetatakse suur koormus, lihaseid sisaldavad väikesed kiud on kergelt purunevad. Selle tulemusena peab keha võtma meetmeid ise parandamiseks, mis võtab mitmeid toitaineid, sealhulgas süsivesikuid ja kaltsiumi.

Lahendus

Medline Plus’i järgi võib teil pärast treeningut tekkida väga rasked lihased, võite võtta valuvaigistavat ravimit, näiteks atsetaminofeeni või ibuprofeeni, mis aitab vähendada turset ja vähendada valu. Kasutades jääd esimese kolme kuni kolme päeva jooksul, kus lihased võivad haigestuda, aitab vähendada lihasvalu. Korduv harjutus võib lõppkokkuvõttes rongi lihaste kiudusid tugevdada iga kasutuse korral, vähendades haiguse suurust iga järgneva treeningu ajal.

Ärahoidmine

Lihaste valulikkuse ennetamine eeldab enne treenimist soojenemist. See aitab vältida pinget ja lihaseid soojendada, vastavalt “Home Remedies II arstide kogu”. Enne venitamist peate venitama eesmärgi, pidades meeles, milliseid harjutusi teete. Näiteks kui te töötate, peaksite sirutama hamstringuid, kvadratsipe, kõhu ja selja lihaseid. Pikendamine pärast treeningut aitab vähendada ka valulikkust. Lõpuks peaksite järgima 10-protsendilist harjutuspraktikat – suurendage ainult tõstuki kaalu või teie poolt kasutatavat aega ja intensiivsust iga kord 10% võrra.

Vigastus

Medline Plus’i sõnul põhjustab mõnikord lihaste pahaloomulisus vigastuse tagajärjel. Kui teie lihasevalu ei vähene kolme päeva jooksul, peaksite pöörduma arsti poole, eriti kui valu on raskelt talumatu, lihas on turse või väga punane või valu kaasneb ravimi muutmisega, näiteks statiinide suurema annuse võtmisega. Medline Plus soovitab helistada hädaabiteenistustele ja otseselt tähelepanu pöörduda, kui teil tekib ootamatu kehakaalu suurenemine, teil on raskusi hinge sissevõtmisega, kehaosa liigutamisega või kui olete oksendanud.