Töötada välja rutiinid kaalu langetamiseks pärast c-sektsiooni

Kuigi pärast C-sektsiooni saate olla valmis enne rasedust kujundama, on oluline, et enne treeningplaani naasmist oleks piisavalt aega taastuda. Enamik sünnitusarstid soovitavad enne kuue kuni kaheksa nädala pikkust taastumist enne jõulise harjutuse tegemist. Pidage meeles, et teil on invasiivne operatsioon ja 9 kuud rasedus. Kui olete saanud arstliku läbivaatuse, aitab regulaarselt harjutada raseduse kaotust

Aeroobsed harjutused põlevad kaloreid ja aitavad teil lihaste tugevust ja vastupidavust taastada. Alustage aeglaselt vähese mõjuga kalorite põletamise harjutustega nagu ujumine, jalgrattasõit, kõndimine ja elliptiline masin. Ameerika Spordimeditsiini kolledž soovitab vähemalt 30 minutit füüsilist tegevust viis või enam päeva nädalas. Need, kes soovivad kaalust alla võtta, võivad vajada 60-90 minutit, et tulemusi näha. Võtke oma laps jalutuskäru jalutuskäru juures, tehke DVD-d kodus või osalege aktiivse aeroobse treeninguga rühma sobivusklassis. Lisage kestust ja intensiivsust oma treeningule, kui jõud ja vastupidavus paranevad.

Kuigi aeroobne harjutus põleb rohkem kaloreid, tugevuskoolitus kasutab lihasmassi. Teie lihased koguvad ka kaloreid isegi siis, kui teie keha on rahul. Tavalise lihasmassi suurendamine suurendab teie keha võimet põletada kaloreid nii treeningu ajal kui ka pärast seda. Lisage harjutusi, mis sihivad nii ülemist kui ka alumist keha. Valige kaal, mis võimaldab teil täita iga treeningu ühe komplekti 10 kuni 15 kordust. Tugevus rongi kaks või enam korda nädalas. Suurendage komplektide arvu, kui tugevus paraneb.

Teie kõhu lihased venivad ja nõrgendavad raseduse ajal, et mahutada teie kasvav beebi. C-sektsioon kahjustab teie kõhu lihaseid operatsiooni kaudu. Lihaseid kõhuõõne harjutusi, nagu kõhuõõne ja vaagnapiirkonda, saab teha mõne päeva jooksul pärast operatsiooni. Pärast meditsiinilise kliirensi saamist võivad täiustatud harjutused, nagu regulaarne, tagurpidi ja jalgratta krambid, aidata teie kõhulihasid taastada ja tugevdada. Kaasa kõhu harjutusi oma jõutreeningu või aeroobse treeningu tavapärase osana.

Konsulteerige oma arstiga, enne kui alustate treeningut, et vältida sisselõikekoha vigastamist. Alustage aeglaselt ja kuulake oma keha kui te harjutate. Pidage meeles, et raseduskaalu kaotamine võtab aega ja kannatlikkust. Jääge hüdreeritud, puhkeks ja sööge tasakaalustatud toit, et saavutada maksimaalset kehakaalu langetamise tulemust. Kui teil esineb iiveldus, pearinglus, valu või liigne vaginaalne veritsus, lõpetage harjutused ja võtke ühendust oma arstiga.

Aeroobsed treeningud

Tugevuskoolitus

Kõhuõppused

Kaalutlused