Vadakuvalgu toime vererõhule

Kuna üks kahest peamisest proteiini rühmas on piim, kasutatakse vadakuvalku paljudes toiduainetes nagu jäätis, leib ja imiku piimasegud. Populaarse toidulisandina kasutatakse vadakuvalku, et parandada lihaste tugevust ja keha koostist, samuti südamehaiguste, diabeedi ja vanusega seotud luukadude vältimiseks. Vadakuvalku kasutatakse ka söögiisu vähendavana ja aitab kontrollida veresuhkrut. Kuigi on vaja rohkem uuringuid, võib vadakuvalk vähendada vererõhku.

Vererõhk

Vererõhk on jõud, mida teie veri oma arterite seintel avaldab, ja seda mõõdetakse, kui teie süda langeb ja siis, kui teie süda lõdvestub. Esimest mõõtmist nimetatakse teie süstoolseks rõhuks ja teist nimetatakse diastoolseks rõhuks. Teie vererõhk on normaalne, kui teie süstoolne rõhk on alla 120 ja teie diastoolne rõhk on alla 80. Kõrge vererõhku nimetatakse hüpertensiooniks ja teie arst peetakse hüpertensiivset hüpotensiooni, kui teie süstoolne rõhk on 120 … 139 ja teie diastoolne mõõtmine on 80-89-st. Kui teil on vererõhu vahemikus 140/90 kuni 159/99, on teil 1. astme hüpertensioon ja teil on 2. etapp, kui see on 160/100 või kõrgem.

Vererõhu langetamine

Noorte täiskasvanud, kellel oli süstoolne, diastoolne ja keskmine arteriaalne rõhk, kes tarbisid kuus nädalat 28 grammi vadakuainijoogi, leiti, et nende vererõhk vähenes märgatavalt, vastavalt 2010. aasta novembri “Rahvusvahelise piimandusajakirja” numbrile. Inimesed, kellel oli normaalne süstoolne, diastoolne ja keskmine arteriaalne rõhk, vererõhumõõdetest ei muutnud. Inimeste puhul, kellel oli ainult süstoolse rõhu tõus, vähendas kuus nädalat vaktsiine iga kuue nädala järel vadaku eest ainult nende süstoolset vererõhku.

Annustamine

Isikutele, kes soovisid vadakuvalku kasutada vererõhu parandamiseks, võeti 125-ml piimajooki, millele lisati iga 12 nädala jooksul suvaline vadakupeptiid, MayoClinic.com. Alternatiivina võttis teine ​​rühm kuus nädalat suu kaudu iga päev 20 grammi vadakuvalku suu kaudu. Kas vadakuvalku töödeldi või töötlemata, ei muutunud.

Ettevaatusabinõud

Vältige vadakuvalku, kui olete allergiline või ülitundlik piima või piimatoodete suhtes. Kuna teatud ravimid võivad seonduda piimakuivavalgudega, kasuta vad ravimi kasutamisel ettevaatlikult vadakuvalku, kuna vadakuvalk võib muuta ravimi taset veres. Kui teil on suhkurtõbi, võib vadakuvalgu võtmine teil tekitada hüpoglükeemiat, kuna see võib vähendada veresuhkru taset. Teil võib olla vaja, et teadlik tervishoiutöötaja jälgiks teie vere glükoosisisaldust ja kohandaks oma ravimeid. Vadakuvalk võib samuti suurendada verejooksu ohtu.