Parim söögikord kiireks ainevahetuseks

Tervislik ainevahetus on hea tervise tunnus, soodustades kõike alates tavapärastest seedetraktist ja kehatemperatuurist kuni positiivsete meeleolu ja une kvaliteedini. Vastavalt American Council on Exercise, suurenenud ainevahetus võib aidata teil kaotada liigne naelu ja säilitada tervislikumaid keha rasva lahja mass suhe. Trikk, mis hoiab teie ainevahetuse aeglustumist, on püsida kooskõlas ja süüa väiksemaid, tervislikumaid sööke sagedamini kogu päeva vältel. See võib aidata vältida ülekuulamist ja anda oma kehale püsiva energia voolu. Enne mis tahes toiduprogrammi alustamist konsulteerige alati oma arstiga.

Sagedased toidud

Teie ainevahetuse tõhususe suurendamiseks sööge sageli. Kui te sööte ühe või kahe söögikorda päevas, vähendab söögikordade vaheaeg teie kehas energiat, mis võib aeglustada ainevahetust. Kui te sööte iga kahe või kolme tunni järel, töötab teie seedetrakt pidevalt toiduainete lõhkumiseks, mis hoiab teie ainevahetust kõrgemal.

Väiksemad osad

Sageli söömine tähendab, et peate sööma ka väiksemaid osi. Vastavalt American College of Sports Medicine, kui sa liiga palju sööte korraga, ei suuda keha liigselt kaloreid töödelda ja seetõttu võib lahti saada insuliini suurenemist, püüdes suures koguses suhkrut vabaneda vereringest. See võib põhjustada rasvade kogunemist ja ainevahetuse aeglustumist. Väiksemate portsjonite söömine võib takistada teil üle kastmist ja aitab hoida ainevahetust pärast insuliini neeldumist. Teie režiim peaks sisaldama valku ja kompleksseid süsivesikuid iga söögikorra ajal.

Toiduliigid

Teie toitlustusplaan peab sisaldama toitaineid sisaldavaid toite. Valk on oluline, sest see aitab luua ja säilitada lahja lihasmassi, mis vajab teie kehast rohkem energiat, et säilitada ja aidata kaasa ainevahetuse suurenemisele. Kui need on seotud jõutreeninguga. Hea valguallikate hulka kuuluvad munad, kalkuniliha, kaunviljad, kalad ja kana. Komplekssed süsivesikute allikad – nagu puuviljad, köögiviljad ja terad – pakuvad kiudaineid, mis aitab hoida veresuhkru taset ja söögiisu kontrolli ning teie seedetrakti toimimist. Terved rasvad on olulised hormoonide nagu testosterooni tootmiseks ja säilitamiseks. Hormoonid aitavad säilitada lihasmassi. Headeks tervislike rasvadeallikateks on oliiviõli, linaõli, avokaadod ja maapähklivõi.

Kalorikogused

Et muuta oma sööki kergemini järgida, proovige oma portsjoni suurust visualiseerida vastavalt toitainerikule, mida sööd. Näiteks peaks iga komplekssete süsivesikute ja valkude kasutamine olema ligikaudu kaartide tekiga. Teie tervislikud rasvad võivad sarnaneda kolme küpsetatud veega. Suuruste esitamine aitab teil jälgida oma osi ja teha seda nii, et te ei pea kaloreid arvutama. Võite loovad oma toiduga nii kaua, kui järgite nimetatud toiduaineid ja muid tervislikke alternatiive. Vältige toiduga soola ja suhkru lisamist ning hoiduge tugevasti töödeldud toidudest nagu teraviljad ja külmutatud õhtusöögid. Nende lihtsate juhiste järgimine võib oluliselt parandada teie metaboolset efektiivsust.