Theanine jaoks adhd lastel

ADHD või tähelepanupuudulikkuse / hüperaktiivsuse häire on alates 2000. aastate algusest olnud lapsepõlve kõige suurem probleem. See on üks paljudest neuroloogilistest häiretest, mis mõjutavad lapsi, mis muutuvad üha tavalisemaks. Kuna diagnoosid suurenevad, tehke ka ettekirjutused. Dr Robert Melillo, lapseea neuroloogiliste häirete ekspert, kirjutab oma raamatus, et 2008. aastal kirjutasid Ameerika Ühendriikide arstid hinnanguliselt 20 miljonit Ritaliini retsepti. “Selline rõhk ravimitele võib olla üks põhjus, miks vanemad pöörduvad alternatiivsete ravimeetodite poole , Nagu näiteks L-theanine, terapeutiliseks leevenduseks.

ADHD aju

Selleks, et mõista, kuidas L-theanine võib töötada ADHD sümptomite leevendamiseks, on oluline uurida, kuidas ADHD mõjutab aju. Aju pole sünnil täielikult moodustatud. Tegelikult on vastsündinutele ainult piisavalt sünaptilisi ühendusi, et reguleerida põhilisi kehalisi funktsioone. Synaptic ühendused on aju arengu markerid ja on õppimise tulemus. Selleks, et aju kasvada ja luua rohkem sünaptilisi seoseid, peab stimulatsioon toimuma. See stimulatsioon on tavaliselt keskkond, kui see on kinni peetud, ajurakud surevad. ADHD-ga lastel puuduvad piisavad stimulatsioonid ja seetõttu võib ajude arengus tajuda.

Struktuur ja funktsioon

L-theanine, tuntud ka kui r-glutamüületüülamiid, on aminohape, mis on piisavalt väike, et ületada vere-aju barjääri. See mõjutab ajuraktiooni, hipokampust ja aju hüpotalamust, suurendades neurotransmitterite serotoniini ja / või dopamiini taset. Selline neurotransmitterite tõus ajus soodustab lihaste lõõgastumist, keskendumist ja õppimist.

Lõõgastav mõju

ADHD-ga lapsed on tavaliselt nii hüperaktiivsed ja erksad, et nende käitumine häirib klassiruumi ja nende suhteid pere ja sõpradega. Nendele lastele mõeldud abinõude rakendamisel on eesmärgiks rahustav toime. 1999. aasta juunis / juulis avaldatud uuringus “Toiduaineteaduse ja -tehnoloogia suundumused” leiti, et pärast 50 kuni 200 milligrammi L-theaniini tarbimist tekitasid inimsubjektid afa-laineid ajukelmetel ja parietaalsetes osades. Alfa-lained viitavad lõõgastumisele, seega jõuti järeldusele, et L-theanine on võimeline lõõgastuma ilma unisust.

Theanine’i allikad

Kõige populaarsem ja tuntum L-theanini allikas on Jaapani roheline tee. See on ka välja võetud seente Boletus badius’est. Kaubanduslikult müüakse L-theanini Suntheanine’ina. L-theanine’i lisandina ei ole ohutusprobleeme, ning toidu- ja ravimiamet leiab, et L-theanine peetakse üldiselt ohutuks. Teeekstraktidel põhinevates uuringutes on esinenud vähe kõrvaltoimeid, sealhulgas peavalu, peapööritus ja seedetrakti reaktsioonid. Oluline on konsulteerida arstiga enne L-theanini kasutamist ADHD ravina.