Mida süüa enne esimest sprinti triatlonit

Sprint-triatlon on väljakutsuv sportlik võistlus, kus peate 750 meetri kaugusele ujuma, kulgeb 5 kilomeetri kaugusele ja 20 kilomeetri kaugusele jalgrattaga. Kuigi hästi läbimõeldud koolitusplaan on oluline edu saavutamiseks sprindi triatlonis, on oluline ka korralik toitumine. Õige toiduga söömine võib teie koolitust toetada ja oma keha võistlusele ette valmistada.

Süsivesikud on teie keha peamine energiaallikas, seega kasutage kindlasti piisavaid koguseid, et oma toimivust toetada. Sa peaksid hindama oma süsivesikute tarbimist, sõltuvalt sellest, kui kaua teie võistlus kestab. Veebisaidil soovitatakse tarbida 2 kuni 2,5 grammi süsivesikuid iga kilogrammi kehakaalu kohta tunni pikkuses rassis, 2,5 kuni 3 grammi 75-90 minutiga ja 3 kuni 3,5 grammi 90-120 minutiga võiduajamistel.

Rasvade tarbimine on oluline, sest see aitab teie kehal imeda vitamiine ja pakub ka kütuseallikat, sest rasv annab üheksa kalorit grammi kohta. Koolituse veebisaidi TriathaNewbie.com andmetel on 28-protsendilise rasvasisaldusega toitumine treeningu ajal efektiivne, samal ajal kui 15-protsendiline rasva sisaldav toit on teie rassi ajal ja selle ajal efektiivne, sest see annab rohkem toitu teie jaoks Süsivesikud.

Valk on oluline toitaine, mis aitab teie kehal luua rakke ja kudesid, sealhulgas lihaskoe. Sel põhjusel on valk oluline spordiga tegelemisel. BeginnerTriathlete.com selgitab, et pärast treeningut saab tarbiv valk parandada oma lihaste valkude ladestumist, mis aitab suurendada lihaste kasvu. Lisaks sellele märgib veebisait, et valk võib vähendada viiruslikke ja bakteriaalseid infektsioone. Valgu tarbimine enne treeningut võib olla kasulik, kuna see võib suurendada teie lihastele aminohapete manustamist, mis soodustab tugevust ja lihaste säilimist.

Tarbitav vesi on sama tähtis, nagu sobivate toiduainete tarbimine sprindi triatloni koolitusel. Ma peaksin tarbima 17-20 untsi vett kaks tundi enne treeningut ja 16 kuni 24 untsi vett iga kilogrammi kehakaalu kohta, mille olete oma sündmuse kaotanud. Teie sprindi triatloni ajal peaksite tarbima seitse kuni 10 untsi iga 10-20 minuti järel.

Süsivesikud

Rasva

Valk

Vesi