Mida tähendab see, kui käivitate alarõhu temperatuuri?

“Tavaline” keha temperatuur inimese registris 98,6 kraadi Fahrenheiti kohta. Nagu ka teie kehakaal, kõikub kogu päeva kehatemperatuur. Püsivad ajaperioodid, kui teil tekib palavik või kõrgem kui normaalne temperatuur, võivad osutada haigusele. Ebanormaalsed temperatuurid võivad olla ka terviseprobleemide märk.

Hüpotermia

Üks alanormaalse temperatuuri kõige ilmsem põhjus on hüpotermia. Tingimus, mille puhul vanemad inimesed on vastuvõtlikumad kui nooremad täiskasvanud ja lapsed, tekib, kui kehatemperatuur langeb 95 kraadi Fahrenheiti või madalamale. Hüpotermia võib tekkida siis, kui olete saanud kehasse ägeda külma, pärast vigastust, kui keha läheb šokiks või hormoonide tasakaalustamatuse tõttu, mille korral keha ei saa temperatuuri tõhusalt reguleerida.

Hüpotüreoidism

Hüpotüreoidism võib põhjustada ka subnormaalse temperatuuri. Teie kilpnääre toodab hormoone, mis reguleerivad mitmeid olulisi funktsioone, sealhulgas kehatemperatuuri. Hüpotüreoidismi äärmuslik vorm, juhtum, kus teie keha ei tooda piisavalt kilpnäärmehormooni, nimetatakse myxedemaks. Myxedema on väga ohtlik ja võib ravida hingamisraskusi ja hapnikusisaldust. Mükseedi üheks tunnuseks on kehatemperatuuri püsiv langus alamhormoonide tasemele. Türoidhormoonide ja steroidide intravenoosne manustamine ravib seda hüpotüreoidismi.

Nakkus

Ebanormaalse temperatuuri käivitamine võib näidata infektsiooni teie kehas, eriti imikutel ja väikelastel. Kuigi keskmisest kõrgem kui tavaline temperatuur on nakkuse sagedasem sümptom, selgitab Medline Plus, et see ei ole alati nii. Konsulteerige oma arstiga, kui märkate teisi haiguse või nakkuse sümptomeid, sh lööve, kurguvalu või köha või ärrituvust.

Mitte midagi

Põhimõtteliselt normaalne temperatuur, mis põhineb üldtunnustatud väärtusel 98,6 kraadi, ei pruugi tähendada midagi halba ja ei ole alati murettekitav. Kuigi enamuse üldsuse normaalne kehatemperatuur võib olla 98,6 F, on Columbia ülikooli tervishoiuteenuste andmetel mõned üksikisikud erinevad. Kui teil ei esine muid nakkushaiguse või haiguse tunnuseid ning teie temperatuur jääb vahemikku 96 kuni 97 kraadi, võib teie tavaline olla just teiste inimeste seas madalam.