Miks ma saan pärast treeningut iiveldust ja kerget kätt?

Vastavalt American College of Sports Medicine, regulaarne treenimine võib aidata kontrollida kehamassi ja vähendada oma haigusriski. Kroonilise haiguse vältimiseks soovitab ACSM igapäevaselt kasutada vähemalt 30 minutit mõõdukat treeningut. Kuid paljud inimesed suurendavad kehalise kehakaalu kaotamiseks või juhtimiseks kehalise võimsuse suurust ja intensiivsust. Mõnikord võib pärast trenni tunduda iiveldust või peapööritust ja see võib olla vältimatu.

Põhjused

On mitmeid põhjuseid, miks võib pärast treeningut tunduda ebanormaalne või kerge. Kui te kasutate liiga palju või liiga intensiivselt, panete stressi oma kehale ja ei lase seda taastuda. Võimalik, et te ei valmistanud ennast korralikult üles, soojendades ja jahutades, mis mõjutab südame löögisagedust ja vererõhku. Dehüdratsioon võib olla probleem, kui te higi palju ja ei joo piisavalt treeningu ajal. Kui te ei söönud ega sõi liiga treeningu lähedale, võib tekkida iiveldus ja pearinglus.

Märgid

Võib tekkida märke enne treeningut või selle ajal, mis näitab, et peaksite seda päeva uuesti kasutama või mitte. Nende hulka kuuluvad väsimus ja ebapiisava une või kehamassi puudumine selge põhjuseta. Samuti võivad näo või janu tunded põhjustada probleeme treeningu ajal ja pärast seda. Teie südame löögisagedus ja / või vererõhk võivad olla tavapärasest suuremad ja te leiate, et te ei saa treeningu ajal vestelda. Ükskõik milline neist asjadest võib pärast treeningut põhjustada iiveldust ja peapööritust.

Harjutuse juhised

Riiklik tugevus- ja nõustamisassotsiatsioon soovitab alustada oma istungi soojenemisega. See võimaldab teie kehal valmistuda kehale ja suurendab kehatemperatuuri. Suurendage intensiivsust aeglaselt, kuni tunnete, et teie harjutus on mõõdukas kuni raske, kuid mitte talumatu. Ülekookuhastumise vältimiseks suurendage järk-järgult ka oma harjutamise kestust. Lõpetage oma seanss jahtuma, et saaksite oma südame löögisageduse, vererõhu ja kehatemperatuuri normaliseeritaks.

Kütus ja vedelikud

Sööge väikest sööki umbes 200 kuni 300 kalorit 1-2 tundi enne treeningut, soovitab registreeritud dietist Nancy Clark. Võimalik, et teil on vaja proovida erinevaid toiteid, et näha, mis teie keha korralikult toimib, kuid on oluline, et teie kehaline koormus väheneks, et vältida halva enesetunde. Enne ja treeningu ajal joomise ajal on vesi tavaliselt piisav, et vältida dehüdratsiooni. Kui kasutate rohkem kui tund aega, võite harjutada sportlikku jooki, et asendada süsivesikuid ja elektrolüüte, mis on kadunud treenimisest ja higistamisest. Ükskõik mis teie vedeliku valikust, jookse see pigistuse asemel gulpidesse.

Kaalutlused

Kui olete haige, ärge oodake, et hüpataks tagasi treeningusse. Kuula oma keha ja viia oma treening aeglaselt tasemeni, mis oli enne haigust. Kui teil on krooniline seisund ja / või olete praegu ravimite võtnud, arutage oma arstiga tegevust. Uuri, kas te peaksite vältima iivelduse ja peapööritava tunde vältimiseks teatud harjutusi ja ravimite kõrvaltoimeid.