Milline on tärklise funktsioon?

Tüüp keerulisi süsivesikuid, tärklist leidub paljude toitude, sealhulgas kartulite ja täisteratoote hulgast. Tärklis lagundub kehas glükoosiks, pakkudes kehalises protsessis järk-järgulist energiaallikat kui lihtsaid süsivesikuid, näiteks rafineeritud suhkrut. Süsivesikud, nagu tärklised, annavad teie kehale enamuse kütuse, mistõttu see moodustab olulise osa teie kalorikogusest.

Mis on selle funktsioon?

Toidu funktsiooni seisukohalt on ainus trükivärtus muutuda glükoosiks, mida kasutatakse keha energiaks. Glükoos on teie kehale kasutatav süsivesikute vorm. Glükoos käib vereringes ringi kogu keha sees ja võtab rakkude poolt sisse ja kasutatakse kütuse allikana. Glükoosit kasutatakse kõigi kehaliste funktsioonide võimendamiseks ja see on teie aju ja närvisüsteemi peamine energiaallikas.

Vastupidav tärklis

Kuigi enamus tärklisi on teie keha jaotatud glükoosiks, langevad mõned tärklised, mida nimetatakse resistentseteks tärklisteks, käärsooleks liigutamata. Need tärklised toimivad palju nagu kiudaineid. Nad pakuvad käärsoole kasulike bakterite toitumist, hoides neid jõudsalt ja tervena. On olemas nelja tüüpi vastupidavat tärklist. Esimene on leitud taimede seeditavate rakuseinade sees, teine ​​on seedimatu, kui see ei kuumene; kolmas nimetatakse mõnikord retrograddatud tärkliseks, kuna pikad toiduvalmistusajad, millele järgneb jahutusperiood, raskendavad seedimist ja viimane on Tööstuslikult vastupidav tärklis. See viimane tärklis on keemiliselt modifitseeritud ja ei ole looduslik tärklist.

Tärklis-rasked toidud

Tärklist sisaldav toit sisaldab toitu kaunviljasid, tärklise köögivilju, nagu kartulit, ja täisteratooteid, sealhulgas tervete toodete, nagu leiba ja teravilja. Need toidud on samuti rikkad mitmesuguste oluliste vitamiinide ja mineraalidega, mis on üldise tervise seisukohast olulised. Toidud kõrge vastupidavusega tärklise hulka kuuluvad toores kartul, rohelised banaanid ja plantains. Kartulid, riis ja kaunviljad, mis on pika aja jooksul keedetud ja jäetud jahtuma, on samuti kõrge vastupidavusega tärklisega. Kaunviljad, tärklisest köögiviljad ja terveid teravili on looduslikult kõrge toidus sisalduvate kiudude puhul. Dieetkiud võib aidata vähendada vere kolesteroolitaset, samuti vähendada kõhukinnisuse, hemorroidide ja divertikoolooside toimet. Enamik ameeriklasi ei tarbi piisavalt toitaineid päevas.

Kui palju süüa

Süsivesikud peaksid moodustama 45 kuni 65 protsenti kogu kaloritarbimisest iga päev. 2 000-kalorise päevasööda puhul tähendab see 225-325 grammi süsivesikuid päevas. Riiklik tervishoiuamet väidab, et selleks, et teie toidus tärklist saada piisavalt glükoosisisaldust, peab kolmandik kogu toidust tarbima tärklist sisaldavatest toitudest. Kuid toitumissoovitused erinevad vastavalt teie isiklikule tervisele. Kui teil on diabeet või teil on ülekaaluline, pöörduge konkreetse nõu saamiseks arsti poole.