Millised on ettevaatusabinõud kõrge vererõhu jaoks?

Riikliku südame kopsude ja vere instituudi andmetel on üks neljast ameeriklasest kõrge vererõhk. See on haigus, mida paljudel inimestel on ja kes ei tea, et neil on. Seepärast on oluline, et riskirühmad saaksid vajadusel skriinida ja ravida. Kõrge vererõhk võib põhjustada surmavaid tagajärgi, nagu südameinfarkt, insult või neeruhaigused. Kui kellelgi on kõrge vererõhk, peaksid nad olema teadlikud erinevatest ettevaatusabinõudest.

Kirjeldus

Vererõhk on arterite rõhu mõõtmine, kui süda on kokkutõmbunud ja süda on rahul. Neid kahte numbrit nimetatakse süstoolseks ja diastoolseks lugemiseks. Kui need arvud ületavad teatud künnise, loetakse seda kõrgeks vererõhuks. Arst võib anda kellelegi kõrge vererõhu diagnoosi pärast mitmeid järjepidevalt kõrgeid lugemisi.

Põhjused

Riikliku südame-kopsude ja vere instituudi andmetel võib kõrge vererõhk olla tingitud südame arterite, kõrge vereringe vähenemisest või südame pahustamisest liiga kiiresti. Inimesed, kellel on perekonnas kõrge vererõhk ja kes on ülekaalulised, söövad ebatervislikku toitu ja ei kasuta regulaarselt kõrgema vererõhu kalduvust. Naiste vananedes võivad olla suuremad vererõhu tekke riskid.

Kõrge vererõhu ohud

Kõrge vererõhku nimetatakse sageli vaikiva tapjana. See on surmav haigus, kuid see võib põhjustada nõrkade komplikatsioonide tekkimist. Südamelihase, insuldi, neeruhaiguse, silmaprobleemide, erektsioonihäirete, kopsuvedeliku ja stenokardia kahjustused on võimalikud komplikatsioonid, mis võivad aidata vältida, kui nad järgivad oma arsti ravi suuniseid ja järgivad elustiili ettevaatusabinõusid.

Eluviisiga seotud ettevaatusabinõud

Inimesed, kellel on kõrge vererõhk, peaksid kaaluma oma elustiili muutmist, et aidata kõrgenenud vererõhku hallata ja ravida. Need hõlmavad toitumisabinõusid, näiteks vähem soola, punast liha, rasva ja rohkem puuvilju ja köögivilju ning keerukaid süsivesikuid. Harjutus on oluline, kuid arst peaks arutama piiranguid. Keegi ei soovi suitsetada, eriti kui neil on kõrge vererõhk, sest suitsetamine võib soodustada arterite kõvenemist. Alkoholi tarbimist tuleks samuti piirata, kui inimesel on kõrge vererõhk.

Ettevaatusabinõud ravimi kasutamisel

Kui arst määrab ravimi kõrge vererõhu jaoks, võib olla teatud kõrvaltoimeid, nagu näiteks pearinglus või madal vererõhu sümptomid, mida tuleb hoolikalt jälgida. Kontrolli säilitamiseks on tähtis ravimi manustamine vastavalt juhistele ja õigeaegselt. Enne ravimi võtmist tuleb puhastada arst, sest mõned ravimid võivad suurendada kõrge vererõhku või retseptiravimitega suhelda.