Millised on kaltsiumisisaldused rinnal?

Mammograafia võib olla üks paremaid vahendeid varajase rinnanäärmevähi avastamiseks, kuid see võib tõsta paljusid ebakorrapärasusi rinnades, sealhulgas kaltsiumisisaldust, mida nimetatakse ka kaltsifikatsiooniks ja mis ei pruugi olla vähkkasvajad.

Kirjeldus

Rindis olevad kaltsiumisisaldused ilmnevad mammogrammidel valgedena (makrokaalsid) täpsete täppidega või kriipsudega, mis on sarnased soola tera (mikrokaltsifitseerimisega).

Tüüp

Kaltsineerimised on määratletud kui healoomulised, tõenäoliselt healoomulised või kahtlased. Kui kaltsiumisisaldust peetakse healoomuliseks, ei muutu nad pahaloomuliseks (vähkkasvajad). Mõned kaltsifikatsioonid, mis liigitatakse tõenäoliselt healoomuliseks, võivad muutuda vähivastaseks hilisematel aastatel.

Ajalugu

Kaltsineerimised on naiste hulgas tavalised ja võivad pärast menopausi levida. Kui kaltsiumi hoiuseid on varemgi, eriti noorematel naistel, võidakse tellida täiendavaid katseid.

Kaalutlused

Makrokaalsid on harva vähkkasvajad. Mikrokaitsed on tavaliselt mittetundlikud. Lisaks kaltsiumisisalduse tüübile mängib nende muster ka pahaloomulisust

Hoiatus

Arsti arutlege rindade kaltsiumisisalduse üle ja järgige soovitusi mis tahes täiendavate testide (näiteks biopsia) suhtes. Kui te ikka veel muretsete, siis võite saada teise arvamuse.