Millised on peedi söömise eelised?

Peedid tegid diabeediprognooside nimekirja superfoodidest, mida te ilmselt ei sööte, vaid peaksite olema, muutes need toidulisandiks tervislikuks. Nendel heledat värvi köögiviljad võivad vitamiinid, mineraalid, kiudained ja fütokemikaalid aidata teil parandada südame tervist, vähendada diabeedi tüsistuste riski ja parandada töövõimet. Lisage need salatidele, küpseta neid mõnevõrra magusaks küljeks või riivige neid ja lisage need pagaritoodete taignasse, nagu oleksite suhkruroogiga.

Küpsetatud suhkrupeedi 1-tassi serveerimine sisaldab ainult 75 kalorit, kuid annab teile 10 protsenti C-vitamiini ja magneesiumi päevasest väärtusest, 34 protsenti DV-i folaadist, 15 protsenti DV-i kaaliumist ja 28 protsenti DV-st Mangaan. Vitamiin C toimib antioksüdandina ja aitab moodustada kollageeni ja magneesium on oluline vererõhu ja veresuhkru kontrollimiseks ning DNA moodustamiseks. Vajalik on foolaat, et moodustada punaseid vereliblesid ja DNA-d, kaaliumit, et neutraliseerida naatriumi ja mangaani vererõhku suurendavaid toimeid kolesterooli töötlemiseks ja tugevate luude moodustamiseks.

Fibreid pakkuvad toidud, nagu peet, aitavad teil end täielikult tunda ja hõlbustada kehakaalu alandamist. Samuti võivad nad aidata vähendada kolesterooli ja vere glükoosisisalduse taset, samuti vähendada teie kõhukinnisuse ja südamehaiguse riski. Iga tükk peet sisaldab 3,4 g kiudaineid või 14% DV-st 25 grammi päevas.

Suhkrupeedid on antosüaanide hea allikas, antioksüdant, mis annab neile nende lilla värvuse ja seostatakse ka madalama südamehaiguse riskiga. 2012. aastal “Ringluses” avaldatud artikkel märgib, et peet on ka üks parimaid anorgaanilise nitraadi toiduallikaid, mis võivad parandada veresoonte laienemist ja vähendada kehas põletikku, mis mõlemad võivad aidata vähendada südamehaiguse riski .

Diabeediga inimestel esineb mõnikord diabeetilise neuropaatia, mille korral närvid kahjustuvad ilma teadaoleva põhjuseta, välja arvatud diabeet. Toidud, nagu peedid, mis sisaldavad antioksüdante nimega alfa-lipohape, võivad selle kahjustuse paraneda. 2009. aastal “Diabeedi uuringute ülevaatus” avaldatud uuringus leiti, et alfa-lipoiinhappe lisamine võib selle antioksüdantse toime tõttu osaliselt põhjustada närvikahjustusi vähemalt osaliselt. Suhkrupeedid võivad 2012. aasta aprillis avaldatud ajakirjas “Toitumise ja dieetteadmise akadeemia ajakirjas avaldatud muu uuring” aidata ka võistlejate jõudlust parandada. Selle kasu eest vastutavad tõenäoliselt suhkrupeedi suure nitraadisisaldusega.

Suurenenud vitamiinide ja mineraalide tarbimine

Fill up on Fiber

Parandatud südame tervis

Muud võimalikud tervisehüvitised