Millised on suhkrupeedimahla ja keedetud peedi eelised?

Peet on juurköögiviljad, mis kuuluvad chenopodi perekonda, mis sisaldab ka sibulaid, spinati ja kinoaase. Peet sisaldavad unikaalseid pigmente, mis on klassifitseeritud beetalinditeks ja millel on arvukad omadused, mis on teie tervisele kasulikud. Minimaalse beetaalide tarbimise taseme määramiseks ei ole läbi viidud suuri humanitaarteadmisi, kuid enamik toitumisalaseid eksperte soovitavad lisada suhkrupeedi teie toidule üks või kaks korda nädalas. Suhkrupeedimahl on rohkem kontsentreeritud beetahelide allikas, kuigi küpsetatud peet sisaldab palju rohkem kiudaineid. Suure hulga toitainetega suhkrupeedis hävitab kuumus, nii et peate nende toiduvalmistamisel olema ettevaatlik.

Peet

Peet on rikkalikult toidulisandite allikas, mida nimetatakse beetaalideks – punase ja kollase karotenoidide pigmendid. Betaniin ja vulgaksantiin on kaks peetstest hästi uuritud betaaliini ja mõlemad näitavad tugevaid antioksüdantseid, põletikuvastaseid ja detoksifitseerivaid omadusi vastavalt “Natural Standard Herb & Supplement Reference: Evidence-Based Clinical Reviews”. Betalains’il on eriline afiinsus närvisüsteemi Süsteem, eriti teie silmad. Peedid on ka väga head foolhappeallikad ja head allikaid – mangaan, kaalium, C-vitamiin ja toiduvärvid. Betalaini pigmendid on leitud mõnest teisest toiduainest, näiteks punastest ja rabarberist, kuid peet on suurim kontsentratsioon.

Peedi mahl

Köögiviljade juurutamine on tavaliselt kiire ja mugav viis tarbida palju toitaineid ilma tsellulooskiudude närimiseks. Peedi mahl, mida mõnikord nimetatakse ka peedi mahlaks, on kerge maitsega ja sobib hästi paljude teiste köögiviljade ja puuviljamahladega. Suhkrupeedi mahl on tuntud kui vere puhastaja oma antioksüdandi ja detoksikatsiooni omaduste tõttu. Tarbivad suhkrupeet suurendavad teie keha glutatiooni tootmist, mis aitab teie keha mürgitust vähendada, haarates arvukaid toksiine ja tõmmates neid käärsoole, kus need evakueeritakse. Vastavalt “Superfoods: tervislikumatele toitudele planeedil” võib peedi mahl parandada vere koostist, stimuleerides punavereliblede tootmist, parandades vastupidavust, lahustades neerukive ja vähendades vererõhku.

Küpsetatud peet

Küpsetatud beetainetes vähendatakse beetaine ja mõnda muud toitaineid, sest need on kuumuse suhtes tundlikud, vastavalt “Toitumisalased teadused inimese tervisele”. Kuivatusaeg ja temperatuuri tõus vähendavad beeta-ja C-vitamiini sisaldust pidevalt. Sellest tulenevalt on kõige parem aurustada peedid vähem kui 15 minutit või küpsetada neid madalamatel temperatuuridel vähem kui tund, et säilitada enamik toitaineid. Küpsetatud suhkrupeedid on toiduvärvidest palju kõrgemad kui peedimahl, sest mahlapiprotsess eemaldab üle 90 protsendi kiust. Dieetkiud on hästi tõestatud, kuna need on võimelised vähendama vere kolesteroolitaset, kontrollivad nälga ja soodustavad regulaarset soolte liikumist.

Ettevaatust

Joogipuuviljamahl ja keedetud peet süüa võivad teie uriinipunane muuta. Hinnanguliselt on 10 kuni 15 protsenti inimestest beeturia, mis põhjustab uriini punetust pärast suhkrupeedi tarbimist. Beeturiat ei peeta tavaliselt probleemseks, kuigi see võib viidata rauava metabolismi probleemile. Konsulteerige oma arstiga, kui teie uriin muutub pärast suhkrupeedi tarbimist punakasaks.