Minu suurte varba nahk on koorimine

Sportlase jalg, tavaline seennakkus, põhjustab koelustamist, sügelust ja peksmist nahal suurtel varbadel. Seene võib levida ka toenailidele, mille tulemuseks on purunevad. Teie võimalused saada seennakkus suurenevad, kui nahk on pika aja jooksul märjaks saanud. Vastavalt MayoClinic.com-ile on tõenäosus, et ka mehed võtavad sportlast jalga. Õnneks on see nakkus kergesti ravitav.

Põhjused

Spordipõlve jalgade infektsioonide eest vastutab dermatofüütide seeria. Nakkus on väga nakkav ja toimub nakatunud inimestega kokkupuutel. Saastunud esemete (nt põrandad, käterätikud või kingad) kokkupuuted levivad sportlase jalgadega. Seene õitseb niisketes kohtades ja niisketes tingimustes.

Hooldused

Ravipreparaat nagu butenafiin või klotrimasool ravib sportlane jalajälgi. Kasutage ravimeid ja suunake ja jalad kuivatage. Kui retsepti meetodid ei vabane suure varvaste koorimisest, võtke ühendust oma arstiga. Ta suudab pakkuda retseptijärgseid päevaseid seenevastaseid ravimeid, nagu näiteks klotrimasool või mikonasool, märgib MayoClinic.com. Suukaudsed ravimid, nagu flukonasool ja terbinafiin, on võimelised ravima sportlikke jalahaigusi, mis ei vasta muudele ravimeetoditele.

Ärahoidmine

Avalikes kohtades, näiteks riietusruumid ja basseinid, vältige paljaste jalgadega. Vali sokid valmistatud looduslikest materjalidest, nagu puuvill, soovitab MayoClinic.com. Kui sokid on niisked, vahetage need kiiresti, et vältida sooja niisket keskkonda, kus seened võivad kasvada. Kummist või vinüülist valmistatud kingade kingad, mis tagavad jalgadele paremad ventilatsioonid; iga päev jalgadel põhinev seenevastane pulber võib samuti aidata ära hoida sportlase jalajälgi. Liigse niiskuse eemaldamiseks vahetage varbad kokku.

Kaalutlused

Vältige sportlaste jalahaiguste kriimustamist. Hõõrumine muudab põletik halvemaks ja suurendab bakteriaalse infektsiooni riski. Kui varvas põeb ja ärritab, pöörduge oma arsti poole. Ta suudab ravida sekundaarset bakteriaalset infektsiooni ja aidata arveldada jalgsi.

Hoiatused

Kui teil on nõrk immuunsüsteem, on MayoClinic.com andmetel teil suurem sportlane jalgade tekkimise oht. Rääkige arstiga preventiivsete meetmete kohta, näiteks pulbri kasutamise kohta, kui teil tekib regulaarselt sportlase nakkuse puhanguid. See aitab vältida bakterite kasvu.